X


Bitcoin Cash (BCH) Testi Geçti

Bitcoin Cash ağında uygulanan performans testinin sonuçları kullanıcıların yüzünü güldürecek cinsten.
09:00
3 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin Cash (BCH) topluluğu son günlerde hararetli günler geçiriyor. Altcoin’in önde gelen geliştiricileri ve madencileri Tayland’ın başkenti Bangkok’ta tartışmalı olaylara sahne olan bir toplantı gerçekleştirmişti. BCH şimdi de geçtiğimiz günlerde ağ üzerinde uygulanan bir performans testiyle gündemde.

Kripto para izleme portalı BitInfoCharts isimli siteden alınan verilere göre Bitcoin Cash ağı 2.1 milyon sayısının üzerinde işleme maruz bırakıldı. BCH topluluğu tarafından uygulanan performans testinin amacı “milyonlarca düşük ücretli işlemi” gerçekleştirebilmek olarak ifade ediliyor. Yirmi dört saat içerisinde gerçekleştirilen işlemler Bitcoin Cash Blockchaini’nin kapasitesini ve ölçeklenebilirliğini gözler önüne serecek. Bunun yanı sıra test sayesinde geliştiricilere ve BCH ağında merkezsiz uygulamalar ya da diğer hizmetler yöneten işletmelere faydalı verilerin sağlanması amaçlanıyor.

Performans testi 1 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Bu tarihten 10 hafta sonra yani kasım ayı içerisinde Bitcoin Cash ağında bir yükseltmenin uygulanması planlanıyor. Kasım yükseltmesinden önce gerçekleştirilen bu testin oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin Cash performans testinin ardından BCH işlemlerinin sayısında büyük bir artış yaşandı. Bunun sonucunda BCH işlemleri gün içerisinde bütün kripto para işlemlerinin %63’üne karşılık gelecek seviyeye kadar yükseldi. BCH’den sonraki en çok işlem sayısı ise ETH’den geldi.

BitInfoCharts’a göre Bitcoin Cash ağındaki işlemlerin ortalama ücreti test sonrasında hiç artış göstermedi. Yazılım Mühendisi Jameson Lopp testin başarılı geçtiğini ve ortaya güzel sonuçlar koyduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar