X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:30
3 Eylül 2018
Okuma Süresi: 3 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 03.09.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Hafta başında 0,32$ seviyesinde bulunan XRP, hafta kapanışını 0.34$ seviyesinden yaparak %6 değer kazanmış oldu. XRP’ nin bu performansıyla yatırımcısını memnun ettiğini söyleyebiliriz. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

XRP’ deki fiyat hareketi geçtiğimiz hafta bir flama formasyonu oluşturmuştu. Bu flama formasyonunun bu hafta gerçekleşen yatay hareket neticesinde devam etiğini söyleyebiliriz. Bu noktada fiyat hareketine göre flama formasyonun şeklini yeniden düzenlediğimi belirtmek isterim. XRP’ nin bu haftaki hareketi neticesinde, fiyatın G düşen trendini de test ettiğini görüyoruz. Ancak G trendi direnç olarak çalışmış ve yukarı kırılım gerçekleşmemiş. RSI indikatörü ise fiyattaki flama formasyonuna benzer bir hareket sergilemiş. Hacim tarafında ise belirgin her hangi bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP dipten dönüşüşün ardından bu hafta da flama formasyonunun içerisinde düzeltmesine devam etti. Şahsen, XRP’ nin geçtiğimiz hafta oluşturduğu flama formasyonunu yukarı yönlü kırmasını umuyordum. Ancak piyasa koşulları maalesef buna müsaade etmedi. Küçük çapta bir yukarı hareket olsa da volatil bir hareket oluşmadı. Dolayısı ile XRP’ nin bu haftaki hareketi flama formasyonunun devam etmesine neden oldu. Önümüzdeki hafta için ise durumun biraz daha kritik bir hal alacağını düşünüyorum. Fiyat hareketinin flama içerisinde kalması ile bir daralma olmasını ve bir yöne sert hareketin gerçekleşmesini beklemekteyim. Flama formasyonu gereği bu kırılımın yukarı yönlü olması muhtemel olacaktır. Ancak daralmanın sonlarına doğru piyasa koşullarını sıkı  takip etmek sağlıklı karar vermemizi sağlayacaktır. Flama formasyonu çalışır ise 0.49$ seviyesi formasyon hedefi olarak karşımıza çıkacaktır. Ancak bu hedef doğrultusunda G trendi ve FIBO2 0.236 (0,42$) direnç olarak takip edilmelidir. Piyasanın olumsuz seyretmesi halinde ise ilk destek bölgemiz flama alt trendi olacaktır. Flama aşağı yönlü kırılır ise satış baskının artmasını beklemekteyim. Fakat bu noktada piyasada tuzak oluşumu da (formasyonun aksine fiyatı aşağı kırdırıp ardından yeniden yukarı harekete devam edilmesi yada bunun tam tersi durum) aklımızda olmalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER