X


Coinbase Pro, iOS Mobil Uygulamasını Tanıttı!

Coinbase Pro mobil uygulamasını piyasaya sürdü.
09:00
11 Ekim 2019

Önde gelen Amerikan merkezli kripto para borsası Coinbase, profesyonel alım satım platformu Coinbase Pro için olan mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

10 Ekim tarihinde yapılan bir duyuru ile uygulamayı tanıtan Coinbase, bunun 100’den fazla ülkede 50’den fazla kripto para işlem çiftine erişimi mümkün hale getirdiğini belirtti. Gerçek zamanlı mum grafiği, derinlik grafikleri, emir defterleri ve emir türleri gibi orijinal platformda yer alan her şey, Coinbase’in açıklamasına göre mobil uygulamada da mevcut. Coinbase Pro’nun mobil uygulama kullanıcıları emirler için masaüstü platformunda geçerli komisyon ücretlerinin aynısını ödeyecekler ve herhangi bir başka değişiklik söz konusu değil.

Coinbase Pro mobil uygulaması şu an sadece iOS tabanlı cihazlar için piyasaya sürüldü ancak yapılan açıklamada bunun yakın bir tarihte Android kullanıcıları için de hazırlanacağı vurgulandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tepki Çeken İşlem Ücreti Modeli

Coinbase Pro geçtiğimiz hafta işlem ücretleri modelinde bir değişime gitmişti. 10.000 dolar ve altında varlığa sahip olan kullanıcıların piyasa yapıcı işlem ücreti yüzde 233 artarak, yüzde 0,15’ten, yüzde 0,50’ye çıkmıştı. Alıcıların işlem ücreti ise yüzde 100 artış yaşayarak yüzde 0,25’ten yüzde 0,50’ye çıkmıştı.

Bunun yanı sıra 1 milyon dolardan fazla varlığa sahip olan kullanıcılar için ise işlem ücretinde bir değişim yaşanmadı ve bu durum ciddi tepkilere yol açtı. Coinbase bireysel yatırımcılara yönelik platformunda da sert zamlar yaparak ciddi tepki çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar