reklamı kapat

Coinbase En ”Pahalı” Borsa Oldu!

Coinbase kripto para borsası son zam ile birlikte dünyanın en pahalı kripto para platformu oldu.
11:00
4 Ekim 2019

ABD’nin popüler kripto para platformlarından Coinbase, geçtiğimiz gün işlem ücretlerinden aldığı miktarı ani bir şekilde arttırarak, Bitstamp ile birlikte bireysel yatırımcılar için dünyanın en pahalı kripto para borsası haline geldi.

 Eskiden bireysel yatırımcılardan piyasa yapıcı için yüzde 0,15, alıcıdan ise yüzde 0,25 işlem ücreti alan borsa, artık ikisinden de yüzde 0,5 alarak ciddi bir zam yapmış oldu. Yukarıdaki gönderi incelendiğinde ise  en düşük komisyon alan borsanın HitBTC olduğu, daha sonra da dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nin ikinci sırada geldiği görülmekte.

Coinbase Geride Kaldı

Aslında Coinbase bundan 1-2 sene önce bütün dünyanın neredeyse lider kripto para borsası konumundayken, Binance gibi borsaların ortaya çıkması ve girişim üzerine girişim yapması ile eski yerini nispeten kaybetti. Binance 2019 yılında birçok yeni adıma imza atarken, Coinbase sadece son aylarda üst üste adımlar atmaya başladı.

Ünlü borsa geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılara özel platformunda üç büyük kripto parayı listelemişti. Buna ek olarak USDC yatırımcılarına müjde veren Coinbase, artık yatırımcılara yüzde 1,25 faiz getirisi sağlanacağını da vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun