reklamı kapat

Binance CEO’sundan Dikkat Çeken ”İşlem Ücreti” Paylaşımı!

Binance CEO'su Changpeng Zhao'dan Coinbase'e yönelik imalı paylaşım.
09:00
4 Ekim 2019

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance, yaz döneminde yaptığı duyuru ile Binance’nin ABD içerisindeki kullanıcılara hizmet vermeyi keseceğini ve bunun için Binance US isimli bir platformun hayata geçirileceğini açıklamıştı. Binance US geçtiğimiz haftalarda resmen piyasaya giriş yaptı ve neredeyse 9 gün içerisinde ticari hacim ve likidite açısından Gemini gibi önde gelen ABD borsalarını geride bırakmayı başardı.

Binance US de Ekim ayı boyunca bütün işlem ücretlerinin yüzde 0 olacağını duyurarak aslında ilk ay için büyük bir girişime imza atmış oldu. Binance US buna ek olarak kayıt olup hesabını doğrulayan ve ilk alım satımını yapan kişilere 15 dolar hediye verileceğini de bugün itibariyle açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise buna dikkat çeken bir ifade ile katkı sağladı.

”İşlem ücretlerini kim daha düşük yaptı? Bundan kim faydalanıyor?”

Coinbase ve Binance Atışması

Aslında CZ’nin bu ifadesi tek başına düşünüldüğünde pek bir şey anlam ifade etmiyor olabilir ama ABD’nin şu an likidite konusunda lider kripto para platformu Coinbase, dün ani bir karar ile ciddi işlem ücreti artışına gitti.  Eskiden piyasa yapıcıdan yüzde 0,15, alıcıdan ise yüzde 0,25 komisyon alan Coinbase, yeni uyarlama ile ikisinden de yüzde 0,5 komisyon alacağını açıklayarak Bitstamp ile beraber dünyanın en pahalı kripto para borsası oldu.

CZ’nin hemen bu olay üzerine yaptığı imalı açıklama, kafada soru işaretleri oluşturdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.