X


Bithumb Hindistan’a Açılmayı Hedefliyor

Kripto para borsası Bithumb, Hindistan ile ilgili planlarını genişletiyor...
16:00
3 Ekim 2019

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb’ın uluslararası platformu Bithumb Global, Hindistan’da düzenlenmiş bir kripto para birimi borsası kurmayı hedefliyor.

The Economic Times’ın 3 Ekim tarihli haberine göre şirket, yerel kripto borsaları ile ortaklık kurarak, yerel Blockchain girişimlerini finanse ederek ve yeni sanayi girişimleri ile birlikte çalışarak Hindistan’da hizmetlerini genişletmeyi planlıyor.

Düzenleyicilerle Anlaşmak

Bithumb Global‘in kurucu ortağı ve genel müdürü olarak görev yapan Javier Sim, şirketin yeni düzenlenmiş bir borsa kurmak amacıyla Hintli regülatörlerle çalışma konusunda istekli olduklarını dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Düzenleyicilerle konuşmaya ve düzenlenmiş bir borsa açmak için çalışmaya açığız. Biz Koreli güçlü bir markayız ve kendimizi yasa dışı işlemlere veya yasa dışı ticarete dahil etmiyoruz.

Bunların yanında Bithumb Kore, Güney Kore’de 2014’te kurulan en eski kripto para borsalarından biri olsa da, Bithumb Global’in beta lansmanı 2019’da gerçekleşti. Şirket 1 Ekim’de Bithumb’ın “yeni nesil” dijital varlık borsası olma planlarını resmen açıkladı. Bunun yanında Güney Koreli borsa, ülkenin Bitcoin işlem hacminin %59’unun gerçekleşmesini sağlıyor.

Öte yandan Sim’e göre Bithumb Global, beta platformunu başlattığından bu yana bir milyondan fazla global kullanıcıya ulaştı ve günlük işlem hacmi 381 milyon doları aştı.

Kripto Para Yasakları

Bunların yanında Hindistan’daki kripto para birimlerinin durumu hala belirsizliğini koruyor. Hatta kripto para birimlerinin yasaklanması ile ilgili bir öneri de hala inceleniyor.

Eylül ayında ortaya çıkan haberlere göre düzenleyiciler ülkedeki kripto para işlemlerinin ve yatırımlarının tamamen yasaklanmasının üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bunların yanında Kripto ve blockchain araştırma firması Crebaco Global Inc.,’nin CEO’su olan Sidharth Sogani Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda Hindistan’ın herhangi bir kripto para yasağı sonrasında 13 milyar dolara yakın kaybının olacağını belirtmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar