reklamı kapat

Uzman: Hindistan Kripto Paraları Yasaklarsa 13 Milyar Dolar Kaybeder!

Hindistan olası bir kripto para yasağında 13 milyar dolara yakın değere sahip bir piyasayı kaybedebilir.
10:00
9 Ağustos 2019

Kripto ve blockchain araştırma firması Crebaco Global Inc.,’nin CEO’su olan Sidharth Sogani geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ülkesi Hindistan’ın kripto para birimlerini tamamıyla yasaklaması durumunda 12.9 milyar dolarlık bir piyasayı kaybedeceğini belirtti.

8 Ağustos tarihinde özel bir röportaj veren Sogani, yaptıkları analizde kripto para şirketlerinin meşru kabul edilmesi durumunda bunların ne kadar kazanç elde edeceğini, normalde ülkede hizmet veren kripto para ile blockchain şirketlerinin geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren ve finansal kurumların kripto para borsalarına hizmet vermesini yasaklayan genelge ile deniz aşırı yerlere giden ne kadar sermaye kaybı yaşadıklarını da hesaplamalara kattıklarını ifade etti.

Hindistan’ın Kripto Zararı Milyarlara Ulaşıyor

Crebaco tarafından yapılan analize göre Hindistan içerisinde kripto paralardan ve kripto para white paper’ları ile bunların iş planından elde edilen gelir 4.9 milyar dolar,uzman blockchain geliştiricilerinin elde ettiği gelir 2.1 milyar dolar, içerik üreticilerinin elde ettiği gelir 1.27 milyar dolar, çeşitli işlerin elde ettiği ve avukatların, yöneticilerin dahil olduğu grubun elde ettiği gelir ise 4.5 milyar dolar seviyelerinde.

Sogani, Hindistan’ın eninde sonunda kripto paraları yasaklamak yerine bunları kullanıma uygun bir şekilde sunmak zorunda kalacağına inanıyor.

Buna ek olarak kripto paraların yasaklanması durumunda ülkede işini kaybedecekler arasında medya evleri, start-up firmaları, bloggerlar, topluluk yöneticileri gibi ek bir sürü insan da bulunuyor. Hindistan’ın kripto para yasağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun