X

OKEx 5 Önemli Altcoin’i Delist Etti!

OKEx, gizlilik odaklı kripto paraları delist etti.
07:54
11 Ekim 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para ekosisteminde önde gelen kripto para borsalarından birisi olan OKEx‘in Kore iştiraki, 10 Ekim tarihinde yaptığı bir duyuru ile gizlilik odaklı kripto para birimi Monero‘yu (XMR), Zcash‘i (ZEC), Horizen‘i (ZEN) Dash‘i ve Super Bitcoin‘i (SBTC) delist ettiğini açıkladı.

OKEx, 2 Ekim tarihinde yaptığı duyuruda aslında bunu ifade etmişti ve delist işlemi dün tamamlandı. 2 Ekim tarihindeki duyuruda yukarıdaki kripto para birimleri için olan desteğin ‘geçici’ olarak durdurulduğu ve bunun regülasyonlardan kaynaklandığı ifade edilmişti.

Altcoin Delist Sezonu Başladı

Özellikle son dönemlerde Monero gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerine birçok hükümet ve regülatörden baskı yapılmakta. Küresel çapta en çok denetime tabi olan kripto para piyasalarından birisine ev sahipliği yapan Güney Kore de, bu baskıları gittikçe daha çok arttırıyor. Son günlerde delist haberi aldığımız tek platform OKEx değil ve bundan önce Binance 30 işlem çiftini yetersiz likidite ve hacim sebebiyle platformundan kaldırmıştı.

Binance’nin öncesinde ise önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Poloniex Clams, Pascal, Steem, Navcoin, GameCredits ve LBRY Credits isimli kripto paraları platformdan kaldıracağını ilgili kripto para yatırımcılarına bir e-posta ile bildirmişti.

Kripto para birimlerinin arkasındaki temel amaç insanlara ekonomik özgürlüklerini ve kişisel gizliliklerini geri vermek olsa da, regülatörlerin baskısı yavaş yavaş bu amaca karşıt hareket etmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar