reklamı kapat

Bitcoin’i Ne Bekliyor? Fiyat Yükselecek Mi Düşecek Mi?

Yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelerin ardından fiyatı ne bekliyor?
12:00
11 Ekim 2019

Bitcoin fiyatı dün anlık bir hareketle 8.820 dolardan 8.350 dolara kadar düştü. Bu da yaklaşık olarak kısa sürede %5’lik bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor.

Tradingview’dan alınan aşağıdaki görselde de anlık olarak yaşanan ve kripto para piyasasının tahmin edilemez özelliğini yansıtan düşüşü görüyoruz. Bu hareketi neyin tetiklediği henüz belli değil. Ancak bazı analistler 8.800 destek seviyesinde çok fazla satış emri girildiğini ifade ediyor.

Tersine Döner Mi?

Tanındık piyasa analistlerin Josh Rager’a göre tersine bir hareket yaşanması ve 8.800 dolara doğru yeni bir yükselişin başlaması imkansız değil. Bitcoin’in son günlerde güzel bir artış eğilimi gösterdiği göz önüne alındığında aslında bu çok da zor değil…

Ancak madalyonun diğer tarafında Twitter’daki ünlü analistlerden CryptoHamster, Bitcoin’in son zamanlarda çizdiği grafiğin 2018 yılı ayı piyasasındaki hareketlerle çok benzediğini ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre bu durum, çok daha kısa dönemlerde tekrar eden grafiklere benziyor.

ETF Reddinin Etkileri Mi?

Bu %5’lik ani düşüş, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Bitwise Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıklamasının ardından yaşandı. Bu durum akıllara “bir pump and dump mı yaşanıyor” sorusunu getirdi. Öte yandan bu durum Amerikan piyasasındaki yatırımcıların güvensizliklerini de ortaya koyuyor.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi SEC, Bitwise Asset Management ve NYSE Arca tarafından yapılan başvurunun gerekli şartları taşımadığını ifade etti ve bu sebeple başvuruyu reddettiğini açıkladı. Bunun üzerine Bitwise vazgeçmeye niyetleri olmadığını, bu hamlenin kendilerini geliştirdiğini ve bu doğrultuda başvuruyu yeniden yapacaklarını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.