X


Coinbase CEO’sunda Regülasyon Yorumu: Tek Bir Federal Düzenleyici Kurum Olmalı!

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ABD'deki regülasyonlar konusundaki belirsizliklere dikkat çekerek tek bir federal düzenleyici kurumun olması gerektiğini dile getirdi.
10:15
15 Kasım 2021

Piyasa değeri bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su, yetkililerle regülasyonlar hususunda gerçekleştirdiği görüşmelerde, ABD’de tek bir federal düzenleyici kurumun olması gerektiğini ifade etti.

Regülasyonlardaki Belirsizlik

Kripto varlıkların artan kullanım alanı ve kripto para ekosisteminin piyasa değerinde kaydettiği artışlar ile birlikte regülasyonlar, ABD’de birden fazla kurumun gündemine geldi. Birtakım aksiyonlar alarak düzenlemelerle ilgili belirli adımlar atan SEC‘ye (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) karşın CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu), dijital varlık ekosistemi düzenlemeleri için yetkisinin geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Kripto varlıkları düzenleyebilecek tek bir federal regülatör kurumun bulunmaması, konuya ilişkin belirsizliğin sürmesine sebep oldu.

Coinbase CEO’sundan Konuya İlişkin Açıklamalar Geldi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Bir dizi farklı düzenleyici ile, düzenli olarak görüştük. Geçen hafta da SEC Başkanı Gary Gensler ile çok verimli olduğunu düşündüğüm bir toplantı gerçekleştirdik. Amerika Birleşik Devletleri’nde, SEC ve CFTC başta olmak üzere çok sayıda farklı regülatör kurum var. Yalnızca tek ülkede, 53 farklı düzenleyici olması şaşırtıcı.”

ABD’deki kripto varlık regülasyonlarının belirsizliğine dikkat çeken Coinbase CEO’su, bu kadar fazla sayıda farklı düzenleyici kurum olmasının, piyasaya zarar verebileceğini söyledi. Biran Armstrong, tek bir federal kurumun düzenlemeleri yürütmesinin, kripto para ekosistemi adına daha sağlıklı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar