X

NFT Oyun Şirketi Animoca Brands, K-pop NFT Metaverse Planlarını Açıkladı

Animoca Brands, bir “K-pop metaverse”ü oluşturmak için Koreli plak şirketi Cube Entertainment ile ortak olacağını duyurdu
09:45
15 Kasım 2021
NFT Oyun Şirketi Animoca Brands, K-pop NFT Metaverse Planlarını Açıkladı

Metaverse, günümüzde oldukça popüler bir kelime haline geldi ve bu kelime artık hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmaya başladı. NFT oyun şirketi Animoca Brands, K-pop müzik metaver’ü inşa etmek için müzik prodüksiyon şirketi Cube Entertainment‘ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

K-pop Müzik Metaverse’ü Geliyor

NFT oyun şirketi Animoca Brands, Koreli plak şirketi, yetenek ajansı ve müzik prodüksiyon şirketi Cube Entertainment ile bir “K-pop müzik metaverse”ü inşa etmek için ortaklık kurarak, ana akım eğlence endüstrilerini değiştirmeye devam ediyor.

15 Kasım’da duyurulan ortaklıkla birlikte Animoca ve Cube, Cube kadrosundaki popüler oyuncuları ve K-pop müzisyenlerini kutlayan multimedya NFT‘leri oluşturmak için birlikte çalışacak. NFT’ler, sanatçı portreleri ve albüm resmi gibi görüntülere yer verecek ve ayrıca tam uzunlukta albümler gibi dijital ses kaynaklarını da içerecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Animoca Brands CEO’su Yat Siu, ortaklık ve metaverse adımıyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Açık metaverse’ü gerçeğe dönüştürmek için Cube ile çalışmaya başlamaktan dolayı mutlu ve sabırsızım. Bu ortaklık hem Cube listesindeki sanatçılar hem de hayranları için “gerçek dijital mülkiyet hakları ve diğer blok zinciri avantajları” sağlayacak.”

Dijital Kültür Pazarına Liderlik Etmek İstiyor

Cube CEO’su Ahn Woo Hyung, işbirliğinin “küresel dijital kültür pazarına liderlik etmek ve dijital içerik endüstrisini ilerletmek için önemli bir başlangıç” olacağını söyledi.

Öyle ki Cube, BtoB, Pentagon, (G)I-DLE ve Lightsum dahil olmak üzere yaklaşık 50 K-pop sanatçısını yönetiyor.

Siu, NFT’lerin sağladığı yıkıcı mülkiyet biçimini uzun süredir vurguluyor ve daha önce, Temmuz 2020’de erken modern Avrupa’da Rönesans’ta mülkiyet haklarının ilerlemesi üzerindeki değiştirilemez token‘ların etkisine benzetiyordu.

Animoca, 2017 yılında komşu bir ofisten CryptoKitties’in yaygın başarısının bir sonucu olarak firmanın Ethereum ağını dize getirdiğine tanık olduktan sonra Dapper Labs’a yatırım yaparak NFT‘lerin büyümesinde birçok önemli dönüm noktasıyla yakından bağlantılıdır.

2020’de Animoca, metaverse yan kuruluşu The Sandbox için 3 milyon dolarlık sanal arazi NFT’lerini satmadan önce F1 Delta Time oyununun lansmanı için Formula 1 ile küresel bir lisans anlaşması imzaladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar