X

Coinbase Borsası İçin İddialı Tahmin! 7 Trilyon Doları Görebiliriz!

Yatırım şirketinin tahminleri dudak uçuklattı.
11:13
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hayden Capital, Coinbase borsası için 2025 yılı hedefini açıkladı. Amerika’nın en büyük kripto para borsası olan ve hali hazırda borsada işlem gören Coinbase hızla büyüyen kripto para endüstrisinden payını alacak. Yatırım firması tarafından 2025 yılı gelir hedefi açıklanan Coinbase gelirlerini katlayabilir.

Coinbase 2025 Yılı Hedefi

Hayden Capital Pazartesi günü kripto borsasıyla ilgili bir notta, endüstrinin yükselen büyümesinden yararlanabilecek en iyi şirketlerden ifadesini kullandı. Kitlelerin kripto paraları yoğun kabulü Coinbase gelirlerini de olumlu etkileyecek. Yatırım şirketine göre Coinbase 2025 yılında 49,2 milyar dolar gelire ulaşabilir. Yıllık bazda ise 2025 hedefi tam 21,3 milyar dolar olarak açıklandı.

Aynı şirkete göre önümüzdeki birkaç yıl için kripto para ekosistemi 6,8 trilyon dolara ulaşacak. Bu hedef Bitcoin (BTC)’in en az 130.000 dolar seviyesine yükselmesi anlamına geliyor.

Hayden Capital, Coinbase borsasının 2021 yılı gelirlerini ise 8,8 milyar dolar olarak hesaplıyor. FactSet daha önce Coinbase yıllık gelir tahminin 7 milyar dolar olarak açıklamıştı.

Rakiplerinden Sıyrılabilir

Hayden Capital, borsanın payını rakiplerinden koruyacağına ve Robinhood ve PayPal dahil olmak üzere diğer fintech firmalarının rekabetini savuşturacağına inanıyor. Amerika’daki düzenlenmiş spot kripto ticaret platformları arasında Coinbase lider konumda bulunuyor. Ancak ayı şeyi küresel hacim tablosu için söyleyemiyoruz.

Pazar payını korumak için müşterilerine daha fazla alternatif sunmaya odaklanan Coinbase, artık daha hızlı şekilde yeni kripto paralar listeliyor. Müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda şirketin listelediği onlarca kripto para diğer borsalarda da büyük ilgi gördü. Alternatiflerine göre düzenleyici risklerden arınan Coinbase bir kripto parayı listelemeden önce daha detaylı araştırma yapmak zorunda.

Birçok kripto şirketinin sunduğu lending hizmeti bile Coinbase tarafından verilemiyor. Elbette aktif olarak hisselerinin bir borsada işlem görüyor olması ona bazı sorumluluklar getiriyor. ABD kapsamlı kripto para düzenlemesini bir an önce netleştirirse bu durum Coinbase’in büyümesine de pozitif yansıyabilir, mevcut belirsizlik özellikle kurumsal yatırımcıları geri planda durmaya mecbur bırakıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar