X

Elon Musk’tan Şaşırtan SHIB ve Doge Göndermesi! Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk'ın son paylaşımı kafa karıştırdı. Shiba Inu'ya atıfta mı bulunuyor?
10:45
2 Kasım 2021
Elon Musk'tan Şaşırtan SHIB ve Doge Göndermesi! Ne Anlama Geliyor?

Milyarder iş insanı Elon Musk, gün içerisinde Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla dikkatleri yeniden üzerine çekti. Musk “Seven Steps Verse” adlı ünlü bir Çin şiirini tweet’leyerek takipçilerini şaşırttı.

Elon Musk Shiba Inu’ya Atıfta mı Bulunuyor?

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, günün erken saatlerinde yeni bir tweet paylaştı. Elon Musk’ın tweet’inde bu kez ünlü bir Çin şiiri olan “Seven Steps Verse” yer aldı.

Bazıları, Musk’ın bu paylaşımıyla birlikte, Dogecoin ve en büyük iki kripto para birimi olan Shiba Inu‘nun savunucuları arasındaki demlenen kan davasına atıfta bulunduğuna inanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şiir, Wei hanedanlığı’nın kurucusu Cao Pi’nin, kardeşi Cao Zhi’den giderek daha fazla şüphelenmeye başladığını ve masum olduğunu kanıtlamak için onu bir şiir yazmaya zorladığını anlatıyor.

Cao Pi, “Seven Steps Verse” şiirini dinledikten sonra duygularla boğuldu ve küçük kardeşini bağışlamaya karar verdi. Ancak Cao Pi’nin,  Cao Zhi’yi bağışlamasına rağmen rütbesi düşürüldü.

Ünlü antik şiir, aynı ebeveyne sahip kardeşler için genişletilmiş bir metafor olarak aynı kökü paylaşan sapları ve fasulyeleri kullanır.

Fasulye kaynatmak için kullanılan fasulye sapı, iç çatışmanın ne kadar yıkıcı olduğunu gösterir.

Elon Musk’ın tweet’lediği “Seven Steps Verse” şiiri şu şekilde;

Fasulye kaynatmak için fasulye sapı ateşlenir,
Tenceredeki fasulyeler ağlıyor.
Aynı kökten doğduk,
Neden bu kadar sabırsızlıkla birbirimizi yakalım?

Shiba Inu Dogecoin’i Geride Bıraktı!

Musk, şiirin gerçekte neye atıfta bulunabileceğine dair teoriler uyandıran tweetine yerinde bir şekilde “Humankind” adını verdi.

Geçen hafta, Shiba Inu ilk kez orijinal şaka (meme) kripto para birimi olan Dogecoin‘i geçti. Bu durum iki toplum arasındaki kavgayı tırmandırdı. Musk, en büyük Dogecoin nakavtıyla hiçbir ilgisi olmadığını tweetledikten sonra Shiba Inu hayranlarının gazabıyla karşı karşıya kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar