Elon Musk Kripto Para Yatırımcılarına 2 Tavsiyede Bulundu!

Dünyanın en zengin isminden kripto para yatırımcılarının yoluna ışık tutacak 2 önemli tavsiye!
08:41
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX CEO’su aynı zamanda kendini DogeFather ile eden Elon Musk kısa süre önce sosyal medya hesabından iki tavsiye paylaştı. Bu yılın başlarında kripto para yatırımcıların sevgisini kazanan ve sonrasında yaptığı saçmalıklarla onların öfkesini hakkeden Elon Musk azılı bir Dogecoin (DOGE) savunucusu olarak tanınıyor.

Elon Musk’tan İki Tavsiye

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus yatırımcılara Twitter hesabı üzerinden kripto paralarda risk yönetimi konusunda uyarılarda bulunuyordu. Squid Game dolandırıcılığından sonra insanlar biraz da olsa bir şeyi sadece fiyatı yükseldiği için almaması gerektiğini öğrendi.

Elon Musk ise şu iki tavsiyede bulundu ve eğer bunları yapabiliyorsanız kripto para almalısınız dedi.

  1. İnternette gördüğünüz her şeye inanın
  2. Suçu hep başkasına atın

Tarihin en kötü tavsiyeleri gibi görünse de Elon Musk’ı biraz olsun tanıyanlar vermek istediği mesajı anlamıştır. Kimilerine göre Elon, yaptığı muzip paylaşımlarla yatırımcıları uyandırmak istiyor. Attığı bir Tweet ile uçuşa geçen fiyatlar, yaydığı FUD ile tepetaklak olan Bitcoin (BTC) fiyatı bunların hepsi kripto para ekosisteminin riskleri konusunda uygulamalı ders gibi görülmelidir. Eğer yatırım yaptığınız kripto para bir paylaşımla %50 yükseliyorsa burada bir sorun olmalı.

Kimsenin Umurunda Değilsiniz

Çok az istisna dışında hiçbir fenomen takipçilerinin yaşadığı mali kayıpları önemsemez. Onların aldığı yatırımlarda batmasını umursamaz. Eğer bir proje 400-2000 dolar arası reklam ücretini ödemişse, hesabı üzerinden kolayca onu övebilir.

Peki yatırımcılar nazarında durum nasıl? Son 4 yılda her dediği tutmuş, tüm hedefleri nokta atışı gelmiş harika bir fenomen buluyorsunuz. Sonrasında 2000 dolar reklam ücreti karşılığı pompaladığı kripto paraya, güvenilir bu diyerek tüm paranızı yatırıyorsunuz. Sonuç, çoğu zaman hüsran. Peki sizi kim kurtaracak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komiseri Hester Peirce globalde kripto para camiası tarafından çok sevilir ve “kripto anne” olarak anılır. Eğer ona kulak verirsek hiçbir fenomenin bizi kurtaramayacağını anlamamız gerekir.

Yatırım yaptığınız para sizin paranız fakat yatırımlarınızı başkasının aklına göre şekillendiriyorsanız. Yani internette gördüğünüz her şeye inanıp, suçu başkasına atıyorsanız geçmiş olsun. Elon Musk’ın verdiği en kötü tavsiyeyi birde bu pencereden görmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar