Bir Sanat Galerisi Açmak İster Misiniz? Cyber, Dijital Sanata Hayat Veriyor!

Cyber, dijital sanata hayat veriyor ve kullanıcılarına sanal gözlükler (VR) ile dijital sanat galerilerini gezme imkanı sunuyor.
11:48
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Non-fungible token’lar (NFT), metaverse, Web 3.0… İçinde bulunduğumuz dünyada her geçen gün teknoloji ile ilgili yeni şeyler öğreniyoruz ve hızla gelişen teknolojiye adapte olmaya başlıyoruz. Aslında erken zamanda Bitcoin ve kripto para birimleri ile tanışanlar bu akımlara çok daha kolay ayak uydurabiliyor ve uyum sağlayabiliyor. Çünkü Blockchain aslında yaşadığımız tüm gelişmelerin kalbinde bulunuyor.

NFT’lerin ve metaverse’ün adım adım hayatımıza girmesi ile birlikte sanal gözlüklerle ya da ekran başında bilmediğimiz dünyalara adım atmak, konserlere gitmek, toplantılar yapmak ve şimdide sanat galerileri gezmek imkansız olmaktan çıktı. Hayal edin, VR gözlüğünüz ile bir sanat galerisinin kapılarını açıyorsunuz, galeride yer alan dijital eserleri inceliyorsunuz ve beğendiğiniz eseri satın alabiliyorsunuz… Artık bu bir hayal değil, hadi gelin inceleyelim…

Cyber Dijital Sanata Hayat Veriyor

Cyber, kullanıcıların NFT’lerini kendi sanat galerilerinde sergileyebilecekleri, diğer kullanıcıların bu sanat galerilerini gezebilecekleri ve beğendikleri eserleri satın alabilecekleri bir platform sunuyor. Yani, Cyber ile yukarıda hayalini kurduğumuz şeyi gerçekleştirebiliyoruz.

Cyber aslında kullanım kolaylığı ve basit arayüzü ile de dijital sanat galerisi oluşturma imkanını herkes için erişilebilir hale getiriyor. Cyber’da bir dijital sanat galerisi oluşturmak için MetaMask cüzdanınızı platforma bağlamanız yeterli. Daha sonra OpenSea ya da Rarible gibi NFT platformlarında satın aldığınız NFT’leriniz Cyber platformunda görünmeye başlıyor. Dijital sanat galerinizin linkini paylaşarak da hem ziyaretçileri hem de potansiyel alıcıları galerinize davet edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak Cyber, kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunmak için de NFT alanındaki önemli sanatçılar ile iletişim halinde çalışıyor. Ayrıca Cyber ile kullanıcılar sanat galerilerini istedikleri gibi dizayn edebiliyor. Bu da galeriye bir özgünlük katıyor.

Öte yandan Cyber’da galerilerde gezinti yapabileceğiniz gibi NFT ürünlerini direk olarak sayfada görebileceğiniz alanlar da yer alıyor. Burası beğendiğiniz NFT’yi satın almanız için sizi NFT’nin tutulduğu pazar yerine yönlendiriyor.

Tüm bunlara ek olarak Cyber’ın ana sayfasında kullanıcılar 24 saatin trend sanat galerilerini, son açılmış sanat galerilerini, popüler olan sanat galerilerini, direk NFT sahibinin açmış olduğu sanat galerilerini ve daha birçok farklı alanı görebiliyor.

VR Gözlük İle Sanat Galerisi Deneyimi

Eğer bir sanal gözlüğünüz varsa Cyber’da yer alan galerileri VR gözlüğünüz ile de gezebiliyorsunuz.

VR gözlüklerin metaverse alanına entegre olması zaten beklenen bir gelişme. Ancak bunun öncülerinden birinin sanat sektörü olması heyecan verici. Aslında NFT sektörüne de dijital sanat eserleri öncülük ediyor ve şimdiden bu alanın heyecan verici gelişmelerine tanıklık ediyoruz. Belki Cyber bize ileride dijital sanat galerisi açılışlarının düzenlenmesi, sanat galerilerinde yeni sanat severlerle tanışma imkanı ve hatta sanat galerisinin sahibi ile de sohbet etme imkanı sunacak… Bu dünya sonsuz seçeneklere sahip ve henüz çok başındayız.

Siz de kendi tasarladığınız sanat galerisinin duvarlarını, kendi yarattığınız ya da sahibi olduğunuz NFT’ler ile donatmak isterseniz Cyber’ın websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar