X

Times Meydanı’ndaki Shiba Inu (SHIB) Reklamı Sahte Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde viral olan Times Meydanı'ndaki reklam panolarında yayınlanan Shiba Inu reklamı sahte çıktı.
13:00
2 Kasım 2021
Times Meydanı'ndaki Shiba Inu (SHIB) Reklamı Sahte Çıktı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka para birimi Shiba Inu‘nun (SHIB) reklamının Times Meydanı’ndaki büyük reklam panolarında yayındığı belirtildi. Ancak New York merkezli reklam şirketi Silvercast Media, viral Shiba Inu Times Meydanı reklamının aslında sahte olduğunu doğruladı.

Times Meydanı’ndaki Shiba Inu Reklamı Sahte Çıktı!

New York merkezli reklam şirketi, Manhattan’ın kalbinde yer alan muhteşem reklam panosunda yayınlanan Shiba Inu reklamının sadece bir görsel efekt olduğunu söyledi.

Öyle ki SHIB‘in reklamının yayınlandığı iddia edilen reklam panosu, 45th Street’ten 46th Street’e kadar Broadway’de tam bir şehir bloğunu kapsıyor ve günde 1,5 milyon kişi tarafından görüntüleniyor.

Geçtiğimiz günlerde de bildirdiğimiz üzere, Times Meydanı‘nın ortasındaki dijital reklam panosunun popüler şaka kripto para birimi Shiba Inu‘yu tanıtan bir reklam gösterdiği iddia edilen videolar Pazar günü Twitter’da viral oldu.

ABD Senatosu adayı Shannon Bray tarafından yayınlanan bir tweet, 5.500’den fazla beğeni toplamayı başardı. Öte yandan Twitter’da binlerce beğeni alan reklamla ilgili çok sayıda sevindirici tweet vardı.

Sadece Bir Görsel Efekt

Dogecoin ve Safemoon gibi şaka (meme) kripto para birimleri gerçekten de bu yılın başlarında Times Meydanı’nda kendi reklamlarını yayınlatsa da, Shiba Inu reklam panosu gerçek değil.

Popüler bir freelancer platformu Fiverr’daki bir kullanıcı, bu tür görsel efektleri yalnızca 15 dolar karşılığında eklemeyi teklif ediyor.

Aslında, Shiba Inu‘yu tanıtan aynı sahte reklamı Haziran ayında Twitter’da dolaşmaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar