reklamı kapat

Coinbase, Avrupa’daki Yerini Güçlendiriyor

Coinbase İrlanda’dan e-money lisansı aldı...
12:00
12 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre kripto para borsası Coinbase Avrupa’daki yerini İrlanda Merkez Bankası’ndan aldığı e-money lisansı ile güçlendiriyor.

E-Money Lisansı

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase’in İngiltere kolunun CEO’su Zeeshan Feroz 11 Ekim’de yaptığı açıklamalarda, borsalarının İrlanda’da e-money lisansı almak için girişimde bulunan birkaç şirketten biri olduğunu ifade etti.

Coinbase, Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek ve İngiltere’nin AB’yi terk etmesi durumunda bir acil durum planı olarak Ekim 2018’de İrlanda’da bir ofis açtı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Coinbase İngiltere CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Avrupa Coinbase için büyük bir fırsatı temsil ediyor ve bugünkü hamle bölgede bizim için bir başka olumlu adım demek. İrlanda Merkez Bankası’nın onayı artık İrlanda operasyonumuzu genişletmemizi ve hızlı büyüyen piyasların bazılarında müşterilere daha iyi ürünler sunmamızı sağlayacak.

Bunun yanında CEO’ya göre bu hamle Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Bölgesi’ndeki kullanıcıların da güvence altına alınmasını sağlayacak.

Yabancı Yatırımlar

Ülkeye yabancı yatırım çekmekten sorumlu olan İrlanda devlet kurumu IDA İrlanda’nın CEO’su Martin Shanahan da İrlanda Merkez Bankası tarafından verilen e-money lisansı dolayısıyla Coinbase’i tebrik etti. Shanahan  konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Coinbase’in bu operasyon için Dublin’i seçmesi, finansal hizmetler şirketlerine karşı İrlanda’nın gücünü sağlamlaştırarak işletmelerin büyümesi ve gelişmesi için tutarlı, kesin, kurum yanlısı bir politika ortamı sağlıyor.

Bunların yanında geçtiğimiz günlerde Kanada merkezli Blockchain Transparency Institute (BTI) tarafından yayınlanan bir raporda Coinbase’in sektördeki en kusursuz kripto para birimi borsalarından biri olduğunu bildirdi.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun