reklamı kapat

Coinbase İrlanda’da Ofis Açtı

Coinabase herhangi bir brexit durumuna karşı İrlanda’da ofis açtı…
14:00
16 Ekim 2018

15 Ekim’de yayımlanan haberlere göre, San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase İrlanda’nın Dublin kentinde yeni bir ofis açtı. Bu hamle borsanın Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmesine yardımcı olmanın yanı sıra İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma ihtimaline karşı bir acil durum planının da parçası…

Coinbase’in yaptığı açıklamalara göre, Dublin ekibi bir dizi yeni işle ilgili faaliyetler gösterecek ve Londra ofisi borsanın Avrupa’daki ana ofisi olarak kalacak.

İrlanda Finansal Hizmetler ve Sigorta Bakanı Michael D’Arcy borsanın büyümesini şu şekilde yorumluyor:

Coinbase’in Dublin’de bir ofis açmasından çok memnunum. Bu hamle İrlanda’nın finansal hizmetler açısından rekabetçi olanaklarını ve cazibesini arttıracaktır.

Bunun yanında konuyla ilgili Guardian’a konuşan Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz, “Şirketimiz İrlanda’daki yetenek havuzundan yararlanmak istiyor.” açıklamasını yapıyor. Feroz’a göre, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması gibi bir durum gerçekleşirse Coinbase İrlanda ofisinin AB’deki kullanıcılara hizmet sağlaması amaçlanıyor. CEO konuyla ilgili şunları dile getiriyor:

Bu hamlemiz brexit için bir B planı niteliğinde. Tüm olasılıkları düşündüğümüzde eğer böyle bir durum gerçekleşirse Avrupa’daki müşterilerimize hizmet vermeye devam etmek zorundayız. Bu durumda İrlanda ilk tercihimiz olacak.

Öte yandan geçmişte yapılan açıklamalara göre bir brexit durumunda İngiltere ve AB, Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti arasındaki sınırı açık bırakmaya karar verdi. Ancak İngiltere AB Gümrük Birliği’nden ayrılmak istediğini açıkladı. Ayrıca İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, işlemlerin şeffaf ve değiştirilmeden kaydedilmesine imkan tanıdığı için Blockchain teknolojisinin İngiltere ve AB arasındaki brexit sonrası ticaretin sağlanmasına yardımcı olabileceğini ifade etti.

Geçen yılın Aralık ayında da dijital danışmanlık grubu Reply, “Blockchain for Brexit” adlı bir çalışma yayımladı. Bu çalışmada Blockchain’in brexit sonrası İngiltere-AB birlikteliğine nasıl yardımcı olabileceğine dair detaylı analizler yapıldı.

Bunların yanında İrlanda, düşük şirket vergileri ve ülkeye iş getirme konusundaki proaktif önlemleri sebebiyle Avrupa’nın teknoloji endüstri merkezi olarak ün salmış durumda. Doğrudan yabancı yatırımları çekmekten sorumlu bir devlet kurumu olan IDA Ireland Haziran ayında, Blockchain yatırımlarını ve gelişimini desteklemek için bir girişim başlattığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun