X


Ünlü Yatırımcı Boğaları Beklediği Zamanı Açıkladı

Novogratz boğaların 2019'un 1. ya da 2. çeyreğinde piyasaya geleceğini belirtti.
15:00
16 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Wall Street’in yakından tanıdığı yatırımcı ve kripto paralara boğa yaklaşımıyla bilinen Mike Novogratz dün Bloomberg’e kripto para piyasası hakkında konuştu.

Galaxy Investment kurucusu Bitcoin’in geleceği hakkında olumlu görüşleriyle ön plana çıkıyor. Novogratz daha önce eylül ortasında Bitcoin’in dip noktasına ulaştığını ifade etmişti. Bu tahminin tutarlı olmasının ardından 2018 içerisinde fiyatın gerileyebileceği görüşünde bulundu.

Novogratz dün verdiği demeçte fiyatın yükselmesi için daha fazla hareketin olması gerektiğini ve uzun süredir beklenen kurumsal yatırımcıların önümüzdeki yıl piyasaya gireceğini ifade etti.

Bence 2019’un ilk ve ikinci çeyreği kurumsal yatırımcıların kripto piyasaya giriş zamanı olacak. O zaman yeni en yüksek değerleri göreceğiz.

Novogratz Fidelity Investments’ın kurumsal yatırımcılar için hazırladığı yatırım seçeneklerinden ve kripto değerlerin bu yatırım seçeneği sayesinde çok geniş bir alana yayılabileceğinden bahsetti. Bu Bitcoin için olumlu bir gelişme ancak sunulan çözümlerin öncelikle test edilmesi gerekiyor çünkü yatırımcı öncelikle güven arıyor. Ayrıca tanınmış yatırım aracılarının kripto paralarla ilgilenmesi piyasanın olgunlaşmaya başladığını gösteriyor.

Muhtemelen ocak ayında çalışmaya başlarlar. Sistemin çalıştığını görmemiz lazım, sonra benim tahminime göre kurumsal yatırımcılar yavaş yavaş ısınmaya başlayacaktır.

Diğer finans yorumcuları Novogratz’den daha iddialı açıklamalar yapmışlardı. Örneğin Tom Lee Bitcoin’in yeni yılda 25 bin dolara ulaşacağını ifade etmişti. Eylül sonlarında Lee Ethereum için de boğa tahmini yaptı ve ETH’nin yıl sonuna kadar 1900 dolara ulaşabileceğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER