X


Çin Merkez Bankası’nın Eski Başkanı Sinyali Verdi! Kripto Paralar Üzerindeki Baskı Artıyor

Çin Merkez Bankası'nın eski başkanı Zhou Xiaochuan, kripto para düzenlemeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
12:00
12 Eylül 2021
Çin Merkez Bankası'nın Eski Başkanı Sinyali Verdi! Kripto Paralar Üzerindeki Baskı Artıyor

Kripto para birimlerinin gün geçtikçe popülerleşmesi ve bu varlıkların kirli işlerde kullanılması, pek çok ülkenin kripto para birimlerine karşı tavır alması veya düzenlemeler getirmesi ile sonuçlanıyor.

Çin’de Kripto Para Birimlerine Baskı Sürecek Mi?

10 Eylül’de, 2021 Çin Pekin Dijital Finans Forumu‘nda açıklamalarda bulunan, Boao Asya Forumu başkan yardımcısı, Çin Finans Derneği başkanı ve merkez bankasının eski başkanı Zhou Xiaochuan, geleneksel denetimin işleri yoluna koymak için artık yeterli olmadığını söyledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Çin, giderek artan kara para aklama faaliyetlerine dur demek için, kripto para birimleri üzerindeki baskıyı arttırabilir. Zhou Xiaochuan tarafından yapılan bu açıklama, hükümetin kripto para birimleri ile kara para aklama faaliyetlerini engellemeye devam edebileceğini gösteriyor.

Geleneksel Yöntemler Artık Yeterli Değil

Xiaochuan konu ile ilgili yaptığı açıklamaların devamında geleneksel yöntemlerin artık yeterli olmadığına değindi ve şu ifadeleri kullandı;

“Yeni ortaya çıkan dijital teknolojilerin denetimde kullanılması, kara para aklamanın önlenmesinde ve yasa dışı işlemlerde daha önemli ve kritik bir rol oynayabilir.”

Düzenleyiciler ve kara para aklamayla mücadele yükümlülükleri, yeni teknik araçlar ve kara para aklamayla mücadele yükümlülüklerinin yerine getirilmesi yoluyla denetimi güçlendirmeli, bu aynı zamanda gelecekteki gelişme eğilimidir.

Düzenleme teknolojisinin uygulanması güçlendirilmeli ve finansal düzenleme yöntemlerini zenginleştirmek için büyük veri, Yapay zeka (AI), bulut bilişim ve diğer teknolojiler aktif olarak kullanılmalı ve sektörler arası ve çapraz sektörleri belirleme, önleme ve çözme yeteneğini geliştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar