X


Bir Rekor Daha! Solana’da İlk Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleşti

Solana (SOL) blockchain’inde tüm zamanların en büyük NFT satışı gerçekleşti.
11:17
12 Eylül 2021
Bir Rekor Daha! Solana'da İlk Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleşti

Son dönemlerde değiştirilemez token’lerin (NFT) de etkisiyle büyük başarılara imza atan Solana, ilk milyon dolarlık değiştirilemez token (NFT) satışını kaydetti.

1.1 Milyon Dolarlık NFT Satışı

Blockchain danışmanlık firması olan Moonrock Capital, “Degenerate Ape Academy” koleksiyonundan 7225 numaralı NFT’yi 5,980 SOL karşılığında satın aldı. Bu satışın mevcut değeri ise içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla tam olarak 1.064 milyon dolar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Özellikle, Solana ekosisteminin ne kadar hızlı büyüdüğünü açıkça gösteren böyle bir dönüm noktasına ulaşmak Solana’nın sadece iki ay gibi kısa bir zamanını aldı. Bu durumda Solana ve Ethereum‘u karşılaştırırsak, NFT alanındaki mevcut lider Ethereum’un ilk yedi haneli satışını kaydetmesi üç yıl aldı.

Solana Yükselişe Geçti

Moonrock Capital‘in satın alımının ardından popüler kripto para birimi yeni bir yükseliş başlattı ve fiyat 193 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Ardından Solana fiyatı gün içerisinde yeniden 173 dolar seviyesine kadar geriledi.

Öte yandan Solana geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir performans sergileyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 215 dolar seviyesine kadar yükseldi. Şu anda fiyat bir düzeltme yapsa da analistler popüler kripto para birimi SOL‘un, Ethereum’u geride bırakabileceği yönünde tahminlerde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar