X


Cardano’da Alonzo Öncesi Sıcak Saatler! Cardano (ADA) Yüzde 16 Arttı

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), Alanzo hardfork'u öncesinde %16 arttı.
12:30
12 Eylül 2021
Cardano'da Alonzo Öncesi Sıcak Saatler! Cardano (ADA) Yüzde 16 Arttı

Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, bugün Alanzo hardfork‘unu piyasaya sürecek. Alanzo güncellemesi UTC saat dilimine göre 12 Eylül Pazar günü saat 21.45’te gerçekleşecekken, Türkiye saati ile 13 Eylül 00.45’te gerçekleşecek. Alanzo güncellemesi nedeni ile ADA fiyatını yönünü yeniden yukarıya çevirdi.

Alanzo Güncellemesi Öncesi ADA %16 Arttı

Güncellemeye saatler kala Cardano’nun yerel varlığı ADA’nın fiyatı Binance borsasında neredeyse yüzde 16 arttı.

IOG CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, topluluğa Pazar günü Alonzo hardfork’un piyasaya sürüleceğini hatırlatmak için Twitter’a gitti. Cardano, yıllardır üzerinde bir akıllı sözleşme çalıştırılamaması nedeni ile eleştirilerin hedefi oldu. Bu güncelleme kullanıcıların artık en büyük Proof-of-Stake blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmaya başlamalarını sağlayacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Santiment Uyardı! Fiyat Yeniden Düşebilir

Bununla birlikte, zincir üstü veri satıcısı Santiment’in ekibi, ADA topluluğu “aşırı heyecanlı veya korkulu” hale geldiğinde, fiyatın tekrar keskin bir şekilde düşebileceği konusunda uyarıyor.

9 Eylül’de yaşanan sert düşüşle birlikte ADA, diğer kripto para birimleriyle birlikte 2,9 dolar seviyesinden keskin bir düşüş yaparak ilk olarak 2,16 dolar ve ardından 2,21 dolar seviyelerine ulaştı. Cardano (ADA) ve diğer kripto para birimleri amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından o gün büyük bir düşüş gösterdi.

Ek olarak yakın tarihli bir canlı yayında konuşan Hoskinson, ADA fiyat düşüşünün, Cardano’da başlatılan çok havuzlu merkezi olmayan borsa Minswap‘ın karşılaştığı teknik sorunlarla ilgili son FUD‘ye değil, Bitcoin düzeltmesine bağlı olduğuna dikkat çekti.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük 3. kripto para birimi olan Cardano (ADA), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %8’lik bir artışla 2.62 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar