reklamı kapat

Bu Kez Kim Satoshi Nakamoto Olduğunu Söyledi?

Bitcoin Cash geliştiricilerinden bir isim Satoshi Nakamoto olduğunu ileri sürdü.
14:00
11 Şubat 2019

Orijinal kripto para Bitcoin’in (BTC) mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğinin belirli olmadığını tüm kripto meraklıları bilir. Ancak bu konu zaman zaman çeşitli tartışmaların ve ses getiren iddiaların çıkmasına neden oluyor. “Sahte Satoshi” lakaplı Craigh Wright’ın Bitcoin’in kurucusu olduğu iddialarını sizlerle paylaşmıştık. Bu kez de Amaury Sechet Nakamoto olduğunu söyledi. Ancak Sechet’in bu ifadelerinde ciddi olup olmadığı tam olarak bilinmiyor.

Yardımsever Diktatör

Kripto para dünyası Satoshi Nakamoto olduğunu söyleyen birisinin iddialarıyla bir kere daha çalkalandı. Bitcoin Cash (BCH) geliştiricilerinden Amaury Sechet bu iddiaların sahibi. Kendini daha önceleri “yardımsever diktatör” olarak tanımlayan Sechet, Bitcoin ABC’nin ilk BCH uygulamasında görev almıştı. Sechet Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide Satoshi Nakamoto olduğunu ifade ederek kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Ancak Sechet’in bu konuda ciddi olup olmadığı bilinmiyor. CCN tarafından konu hakkında yayımlanan habere göre düşük bir ihtimalle de olsa ünlü geliştirici Wright’a ithafen bir şaka yapmak istemiş olabilir.

Sahte Satoshi’ler

Bitcoin Core geliştiricilerinden Gregory Maxwell konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Maxwell’e göre sahte Satoshi’leri tespit edebilmek hiç de zor değil. Geçmişte BTC’nin kurucusu olduğunu iddia eden kötü şöhretli Craigh Wright’ı işaret eden Maxwell insanları kandırmanın kolay olmadığını ifade etti. Satoshi Nakamoto olduğunu ispat etmek isteyen Wright’ın foyası kısa sürede meydana çıkmıştı. Ancak yine de Satoshi olduğunu iddia eden bu isimlerin, her nasılsa, bazı kullanıcıları kendine inandırdığı ya da bu tür iddialardan prim elde ettiğine şahit oluyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun