reklamı kapat

BitTorrent Token Airdrop’unun Detayları Neler?

Tron (TRX) ağındaki BitTorrent Token (BTT) airdrop'unun detaylarına birlikte göz atalım.
13:00
11 Şubat 2019

Son zamanların en çok konuşulan altcoin’leri arasında BitTorrent Token’in (BTT) de olduğunu söyleyebiliriz. Tron (TRX) ağında başlatılan bu altcoin’in kripto para topluluğunda bu kadar ses getirmesinin sebeplerinden bir tanesi de Binance ile sağlanan ortaklık. Tron kurucusu Justin Sun ile Binance CEO’su Changpeng Zhao şu sıralar kullanıcılar arasında fazlaca konuşuluyor. BitTorrent Token‘in airdrop programına ilişkin detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

BTT Airdrop’u

BitTorrent Token airdrop’u hakkında bilmemiz gereken ilk şey bu programın uzun bir sürece yayılıyor olması. Piyasadaki diğer projelerin yürüttüğü airdrop programlarının aksine tek bir etkinlikten oluşmayan BTT airdrop’u 2025 yılının Şubat ayına dek sürecek. Airdrop kapsamında dağıtılacak BTT’ler aylık airdroplar şeklinde Tron sahiplerine sunulacak. Yani BitTorrent Token airdrop programı aylık olarak düzenlenen bir airdrop serisinden oluşacak.

Tron Sahiplerine BTT

Tron Blockchaini’inde toplamda 990 milyar BTT bulunuyor. Bu token’ların %10,1’lik kısmı önümüzdeki 6 yıl boyunca sürecek airdrop programı kapsamında TRX token sahiplerine dağıtılacak. BTT token airdrop’u 11 Şubat Pazartesi günü start alacak. Ayrıca Coindesk tarafından yayımlanan habere göre aylık olarak düzenlenecek airdrop’lar zaman içerisinde artarak devam edecek.

Justin Sun konu hakkında yaptığı açıklamalarda Tron ve BitTorrent Token’in önemine dikkat çekiyor. Sun’a göre BTT ve TRX sayesinde merkezsiz bir ekonomi sağlama yolunda oldukça sağlam adımlar atılmış oldu.

Tron Blockchaini üzerindeki bloklar 6,6 milyona ulaştığında ekip o andaki TRX bakiyelerini kayıt altına alacak ve ilk airdrop bütün TRX sahipleri arasında oransal olarak dağıtılacak. İlk 12 airdrop’un her biri 990 milyon BTT dağıtacak. Binance’a göre bir TRX sahibi olan bir kullanıcı bu hafta içerisinde 0,11 BTT sahibi olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun