X

Bu Fondaki Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyatları Patladı

BCH ve LTC fiyatları arasındaki Grayscale uçurumu büyüyor.
21:11
15 Kasım 2020

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para fonlarından birisi olan Grayscale’in Litecoin(LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) yatırım fonlarının fiyatlarında inanılmaz bir uçurum oluştu.

How does the Grayscale Bitcoin Trust work? - ForexNews.online

Grayscale’in LTC ve BCH Fonlarına Yoğun İlgi

Grayscale’in kripto para fonlarının mantığı, aslında bunların kurumsal yatırımcılara belirli bir hisse şeklinde satılması şeklinde açıklanabilir. Bu da bazen uçuk fiyat farklarıınn oluşmasına neden oluyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Daha önce toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum özelinde görülen bu durum şimdi ise Litecoin ve Bitcoin Cash bazında da görülmeye başlandı. Litecoin Trust (LTCN) ile Bitcoin Cash Trust (BCHG) fiyatları spot piyasadaki kripto para fiyatlarından çok daha yüksek seviyelere kadar çıktı.

LTC ve BCH Fonları Asıl Değerlerine Fark Attı

Fonların fiyat farkına bakıldığında LTC’nin net değerine kıyasla LTCN’nin toplam değerinin %2.353 daha yüksek olduğu görülüyor. Bitcoin Cash’in toplam değerinin de Grayscale’in Bitcoin Cash fonunun %515 gerisinde olduğu görülmekte. Özellikle Bitcoin Cash hard fork’u gerçekleştikten sonra bunun net değerinde sert bir düşüş yaşanması yatırımcılarda paniğe yol açtı.

İki kripto para fonunun da Ağustos ayında halka açık bir şekilde alım satıma açıldığı biliniyor. Daha öncesinde ise sadece akredite yatırımcılar bu fonlara para aktarabiliyordu. 2018 yılının Mart ayından beri akredite yatırımcıların yatırımına açık olan iki fon, bireysel yatırımcılara da açıldıktan sonra gerçekten patlama yaşadı.

Grayscale Kurumsal Yatırımı Arttırıyor

Üçüncü çeyrek verilerine bakıldığında LTCN ve BCHG fonlarının Grayscale’in diğer bütün fonlarının üzerine çıktığı ve çok daha iyi performans sergilediği görülüyor. Ancak Grayscale’in toplam yönettiği fonların miktarına bakıldığında getiri oranına göre değil de toplam piyasa değerine göre tahmin edileceği gibi Ethereum ve Bitcoin fonları bir adım önde.

Yine de Grayscale’in LTC ve BCH gibi diğer kripto para birimlerine yönelik ilgiyi arttırması kesinlikle iyi bir gelişme olarak yorumlanmakta. Yatırımcılar Bitcoin ETF’si beklerken bu şekilde kripto para yatırımı yapılabilmesi sektörün ana akım kitlelere yayılmasında etkili olabilir.

Aslında kripto para sektörü bu sene ciddi bir kurumsal katılım gördü ve bunun devamında ana akım katılımın da artması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar