X


Grayscale’in Litecoin Fonunda Yüzde 1.100’lük Artış!

Grayscale'in en yeni fonu Litecoin Tröst, rekor kırdı!
10:00
22 Ağustos 2020

Grayscale Investments özellikle 2019 ve 2020 yıllarında adını birçok kripto para yatırımcısına ve kurumsal yatırımcıya duyurmayı başardı. Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum fonlarına olan yoğun kurumsal yatırımcı ilgisinden sonra yöneticiler şimdi de Litecoin ve Bitcoin Cash tröstleri açtığını açıkladı.

Hem Litecoin hem de Bitcoin Cash fonlarına olan ilgi bir anda rekor kırdı ve fiyat spot piyasadaki fiyatın çok ama çok üstüne çıktı. Şu an için Litecoin fonu (LTCN) üzerindeki fiyat ile gerçek Litecoin birim fiyatı arasındaki farkı %1.100’ün üzerine çıktığı görülmekte.

Litecoin ve Bitcoin Cash Fonuna Yoğun Talep

Grayscale’in yönettiği fonların toplamı 6 milyar doların üzerinde ve kurumsal yatırımcıların söz konusu ürünlere akın etmesinin bir sebebi de bu. Yatırımcılar hem Grayscale’e güveniyor hem de Grayscale tarafından açılan fona bağlı kripto paranın bundan dolayı yükseleceğini düşünüyor.

Yine de hem Bitcoin Cash hem de Litecoin fonlarındaki hisse fiyatının tahminlerden bile daha çok yükselmesi, yakında sert bir düşüş getirebilir. Eğer fonlarda bir tıkanma yaşanırsa hem LTC hem de BCH fiyatını etkileyecek derecede sert satışlar görülebilir ve bu durum daha önce Grayscale’in Ethereum fonunda yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar