X

Ethereum Fiyatı: ETH Yatırımcılarını Korkutacak Analizler

Analistler ETH’un kısa vadede düşüş yaşamasını bekliyor.
09:17
16 Kasım 2020

Analistler, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) temel destek seviyelerinin altına düştüğü için coin’in önümüzdeki günlerde daha güçlü bir düşüş yaşayabileceğini düşünüyor.

ETH Temel Destek Seviyelerini Kaybediyor

Piyasanın popüler analistlerinden Rekt Capital, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla kripto para biriminin düşüş sinyalleri verdiğini dile getirdi. Grafiğe göre her ne kadar Ethereum haftalık zaman diliminde hala iyi bir noktada olsa da gün içi bir geri çekilme ile karşı karşıya kalabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre ETH fiyatı kademelei olarak yükselmeye çalıştığı için çeşitli noktalarda borsalarda Ethereum satış baskısı var gibi görünüyor. Bu da yatırımcıların endişelenmesi gereken bir durum olarak nitelendiriliyor.

Borsalardaki Satış Baskısı

Bunlara ek olarak farklı analistler de ETH’un yükselişini engelleyebilecek satış duvarları olduğunu gösteren grafikleri paylaşıyor. Satış duvarı, tek bir fiyat seviyesinin etrafında yer alan büyük bir satış emri bloğu olarak nitelendiriliyor ve o piyasada önemli miktarda alım hacmi olmadığı sürece bahsi geçen varlığın daha yüksek hareket etmesini engelliyor.

Bunların yanında Huobi’nin Ethereum Aralık vadeli işlemler piyasasında büyük miktarda satış tarafı likiditesi veya kısa vadeli eğilim olduğunu gösteren grafikler de bulunuyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan bir analist, Ethereum’un yükseliş hareketinin sınırlı olduğunu ifade eden bir paylaşım yaptı.

Ethereum Yorumları

Tüm bunların yanında uzun vadeli eğilim, yakın vadede ortaya çıkabilecek herhangi bir zayıflığa rağmen hala boğaların lehine görünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden HornHairs kısa zaman önce Ethereum’un son birkaç yıldaki fiyat hareketine göre Bitcoin‘in fiyat hareketini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı ve hareketlerin uzun vadede yukarı yönlü olduğunu ifade etti.

Şu an için Bitcoin (BTC) yükselişte olduğu için yatırımcıların ilgisini çekiyor ve bu sebeple altcoin yatırımcıları da yatırımlarının BTC’ye kaydırıyor. Ancak BTC belli bir seviyeye ulaştıktan sonra ya da konsolidasyona girdikten sonra altcoin’lerin artışa geçeceği ve altcoin sezonunu Ethereum’un başlatacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak genel itibari ile tarihsel açıdan piyasa değerlendirildiğinde Bitcoin’in kripto para piyasasına yön verdiği ve Ethereum’un da lider kripto parayı takip ederek altcoin piyasasına yön verdiği görülüyor. Bu sebeple BTC’nin takip ettiği yol ve sonrasında ETH’un izlediği yol oldukça önemli kriterler olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar