X

Polymath Coin Nedir?

Polymath Coin, Polymath platformunun yerel kripto para birimidir.
09:21
16 Kasım 2020

Polymath Coin, menkul kıymet token’ları piyasaya sürmek ve bunlara yatırım yapmaya imkan tanımak için küresel bir platform olarak tasarlanan Polymath’in yerel kripto para birimidir. Polymath’ın Blockchain güvenlik token’ları standardı, gerekli düzenleme gereksinimlerini akıllı sözleşmelere entegre etmeyi ve düzenlemelere uymayı amaçlıyor.

Proje, menkul kıymet token’ları oluşturma ve satma yasal sürecini basitleştiriyor. Yeni bir token standardı (ST20) oluşturuyor ve yetkili yatırımcıları ve Ethereum cüzdan adreslerini beyaz listeye ekleyerek uyumluluğu zorunlu kılıyor.

POLY token’ı, piyasaya sürenler, yatırımcılar, hizmet sağlayıcıları ve geliştiriciler arasındaki alışverişi kolaylaştıran platformdaki ödemeler için kullanılıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Polymath (POLY) Nedir?

Polymath (POLY), blok zincirinde dijital menkul kıymetler oluşturmayı, piyasaya sürmeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran bir platformdur. Menkul kıymet token’ları devrimine öncülük etmeyi amaçlayan Polymath, 196 token’ın piyasada olduğunu ifade ediyor.

Polymath’in Ethereum tabanlı çözümü kullanılarak 200’den fazla token dağıtıldığı ve şu anda özellikle düzenlenmiş varlıklar için oluşturulmuş kurumsal düzeyde bir Blockchain olan Polymesh’i üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor. Kimlik, uyumluluk, gizlilik ve yönetişimle ilgili kamusal altyapının doğasında olan zorlukları çözerek eski süreçleri kolaylaştırmak ve yeni finansal araçlara kapı açmak hedefleniyor.

Bunların yanı sıra Polymath, token’laştırılabilecek varlıkları şu şekilde sıralıyor:

  • Geleneksel likit varlıklar: Halka açık sermaye, tahviller, borç
  • Geleneksel olarak likit olmayan varlıklar: Emlak, sanat eserleri, fikri mülkiyet hakları, sentetik varlıklar, diğer maddi ve maddi olmayan varlıklar.

Platformun açıklamalarına göre menkul kıymet token’ları, eski aracıları kaldırarak, oylama veya temettü gibi yerleşik kurumsal eylemlerle daha verimli kaynak yaratma ve daha verimli işlemler oluşturma süreçlerine katkıda bulunuyor. Ayrıca dijital menkul kıymetlerin 7/24 piyasa erişim imkanı sunması ile kullanıcıların fiyat avantajlarını kaçırmadan işlem yapabilecekleri de belirtiliyor.

Bunlara ek olarak platform token oluşturma süreci için ERC1400’ü kullanıyor ve ERC1400’ün tutarlılık ihtiyacı sebebiyle ortaya çıktığı ifade ediliyor. ERC1400, tüm menkul kıymet token’ları için birleşik bir çerçeve oluşturma hedefi ile yeni ve mevcut standartları birleştiriyor.

Bunların yanında 2017 yılında kurulan ve 2018 Ocak’ta ilk akıllı sözleşmesi Ethereum’da oluşturulan POLY, Trevor Koverko ve Chris Housser tarafından kuruldu.

POLY Coin Yorum

2017 yılından bu yana piyasada olan POLY’nin nispeten uzun süreli performansı sebebiyle güvenilir olduğu düşünülüyor. Ayrıca özellikle 2018 ve 2019 yıllarında belli zamanlarda artış yaşayan kripto para birimi ile ilgili yatırımcıların genellikle pozitif düşüncelere sahip oldukları görülüyor.

Bunun yanında Polymath Coin’in özellikle arkasındaki platform sebebiyle de gelecek vaat ettiği düşünülüyor.

POLY Coin ile ilgili fiyat yorumlarını daha net anlayabilmek için günel rakamlara bakmakta fayda olacaktır. Polymath (POLY) yazının yayına hazırlandığı sırada USD karşısında 0,0573 dolardan ve Bitcoin karşısında 0,00000356 BTC’den işlem görüyor. Buna ek olarak Polymath Coin’in çoğu coin’de olduğu gibi 13 Mart 2020’de 0,0107 dolar ile dip noktayı ve 19 Şubat 2019’de de 1,66 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunların yanında CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 185. sırada yer alan POLY Coin’in piyasa değerinin 30.656.673 USD olduğu görülüyor. Ayrıca şu anda dolaşımda 535.000.099 POLY bulunuyor.

Polymath Coin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı ile POLY coin satın alınabilir. Binance Community Coin of the Month’un 8. turu sonucunda Binance’te listelenme şansı bulan Polymath, 31 Temmuz 2018’de borsa kullanıcısı ile buluştu.

Bunun yanı sıra POLY coin Binance’te, POLY/BTC ve POLY/BNB işlem çiftlerinde kullanıcılara sunuluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar