X


ABD’li Senatörden Umut Veren Bitcoin (BTC) Mesajı!

Bitcoin yanlısı Cynthia Lummis, sektöre umut aşılıyor.
17:55
15 Kasım 2020

ABD’deki seçimlerin belirsizliği hala devam ediyor ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu gelişmelere sert tepki veriyor. Buna rağmen senatodaki birçok isim hedefledikleri pozisyonlara yerleşti ve Cynthia Lummis de bunlardan birisi. ABD tarihinde seçilen ilk Bitcoin yanlısı kadın senatör olarak adından söz ettiren Lummis, gerçekten de kripto para sektörü konusunda tarih yazmaya hazır gözüküyor.

Bitcoin Yanlısı Senatör: Cynthia Lummis

Lummis, aslında Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında olumlu kararlar veren Wyoming’den seçildi ve bu birçok kişi tarafından bekleniyordu. Demokrat aday Mike Enzi’yi yenen Lummins, uzun bir politika kariyerine sahip olsa da çoğu kişi kendisinin bu kadar Bitcoin ve kripto para sektörü yanlısı olduğunu bilmiyordu.

Bitcoin cynthia lummis

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yeni senatör bu geçmişini geleceği ile harmanlayıp gerçekten de dünyanın Bitcoin ve kripto paraları tanımasına katkı sağlamak istediğini yaptığı en güncel açıklamaları ile de belli etti. Good Morning America isimli televizyon programına çıkıp röportaj veren Lummis, Bitcoin’in bir değer saklama ve transfer aracı olarak sunduğu avantajlardan bahsetti ve bütün Amerikan halkına BTC’nin avantajlarını anlattı.

Bitcoin’in 21 Milyon Arz Modelini Tanıttı

Wyoming eyaletinin mali işler sorumlusu olarak görev yapan Lummis, Bitcoin’in sunduğu avantajları bizzat o zaman gördüğünü ve 21 milyon Bitcoin sınırının aslında inanılmaz bir gelişme olduğunu vurguladı. Bunun hem manipülasyona, hem de enflasyona karşı dirençli bir yapı oluşturduğunu belirten Lummis, ABD dolarının enflasyona yenik düştüğünü de vurguladı.

Bitcoin’in enflasyona yenik düşmediğini ve 21 milyon arz ile bundan faydalandığını belirten yeni senatör, ABD doları gibi itibari paraların ise sonsuz arza sahip olabildiğini ve bunun bir problem olduğunu vurguladı. Bitcoin yakın zamanda 16.000 dolara kadar yükselerek aslında Mart ayından bu yana %450 artış elde etti ve şu an bütün dünyanın gözü kesinlikle lider kripto para biriminin üzerinde.

ABD’de BTC Lehine Regülasyon Oluşturulabilir

Lummis gibi Bitcoin yanlısı yasa yapıcıların seçilmesi ise lider kripto para biriminin ve kripto paraların işlerini daha da kolaylaştırabilir. Eğer ABD, Bitcoin yanlısı regülasyonlara imza atarsa bunun kripto para sektörü için her şeyi değiştirebileceği söylenebilir. Tabii ki bunun için Joe Biden’ın başkanlığının da kesinleşmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar