X

Bittrex Kripto Para Borsasına New York Şoku!

Bittrex kripto para borsası, New York'un finansal regülatörü NYDFS'den istediği kripto para lisansını almayı başaramadı.
10:00
11 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

10 Nisan tarihinde yayınlanan bir bildiriye göre, New York’un finansal regülatörü konumundaki New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), ünlü kripto para borsası Bittrex ‘in bölge içerisinde faaliyet vermek için başvurduğu lisans isteğini reddetti. NYDFS, Bittrex CEO’su Bill Shihara‘ya gönderdiği mektupta, borsanın Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) regülasyonlarında yetersiz olduğunu ve OFAC standartlarına uymadığını dile getirdi.

Bittrex 2015 Yılında Başlattığı Mücadeleyi Kaybetti

New York’un finansal regülatörü 2015 yılında bölge içerisinde hizmet vermek isteyen kripto para firmalarına BitLicense isimli lisans almayı zorunlu kılmıştı ve Bittrex de 2015 yılının Ağustos ayında başvuru yapanlardan birisi oldu. Bittrex daha önce New York’un finansal düzenleyicisinden lisans almamasına rağmen, özel bir izin sayesinde oradaki kullanıcılara hizmet verebiliyordu. NYDFS’nin yayınladığı bildiriye göre regülatör ilgili kripto para borsasına daha önce birden fazla uyarıda bulunmuş ve kısa sürede eksik bulunduğu noktaları gidermesi gerektiğini vurgulamıştı. NYDFS 11 Nisan tarihinden itibaren Bittrex’in New York içerisindeki bütün işlemlerini askıya aldı ve kripto para borsasının 14 gün içerisinde NYDFS’ye bütün işlemlerini sonlandırmış olduğuna dair bir bildiri göndermesi gerekiyor.

Bittrex kripto para borsası ise kendi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada haberin gerçeği yansıtmadığını ve NYDFS’nin verdiği bu karardan derin üzüntü duyduğunu dile getirdi. The Block kaynağının haberine göre ise, Bittrex platformundan ”Donald Duck” veya ”Batman” gibi sahte kullanıcı isimleriyle kripto para alım satımı bile gerçekleştirilmiş.

NYDFS yakın zamanda başka bir kripto para borsası olan Bitstamp‘a BitLicense vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar