reklamı kapat

Bitcoin Tırmanışı Sürüyor, Nereye Kadar Devam Edecek?

Bitcoin (BTC) fiyatı 10 Nisan Çarşamba gününün sonunda 5.400 dolar seviyesini aştı.
23:36
10 Nisan 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası 2018 yılına tüm zamanlar rekoruyla girmiş, ancak yıl boyunca ayı trendinde seyrederek ciddi oranlarda değer kaybına uğramıştı. Kullanıcılar kripto para tarihinin en uzun soluklu ayı trendinin ne zaman sona ereceğini merak ederken piyasa birden hareketlendi. Bitcoin (BTC) öncülüğünde yoluna devam eden kriptolar son günlerde bir hayli hareketli tablolar oluşturuyor. CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız bu yazıda altcoin’lerin değer kazandığına dikkat çekmiştik. 10 Nisan Çarşamba gününün sonunda ise BTC artış kaydetti ve fiyatını 5.400 doların üzerine çıkardı. Artışın nereye kadar devam edeceği ise merak konusu.

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor

Coinmarketcap tarafından sağlanan piyasa verilerine göre Bitcoin fiyatı son yirmi dört saati yaklaşık %4’lük bir artışla tamamladı. Böylece BTC ayın başından beri yaklaşık olarak %25 oranında değer kazanmış oldu. Bu veriler insanın aklına boğa piyasasının şaşalı grafiklerini getiriyor ve kullanıcılar arasında bir heyecan oluşturuyor.

Piyasadaki uzmanların görüşleri her zaman olduğu gibi yine çeşitlilik gösteriyor. Ancak kullanıcıların fırsatı kaçırma korkusuyla (FOMO) piyasaya dahil olabileceğinden hareket edenlere göre artış devam edebilir. Coindesk’teki uzmanlara göre artış 5.800 dolara dek sürebilir. Öte yandan fiyatların sert bir nispette düşeceğine inananların varlığını da yadsıyamayız.

Altcoin’lerde Durum Ne?

9 Nisan Salı günü BTC fiyatı sabitken altcoin’lerde küçük oranlı gerileme görülmüştü. Ertesi günse tüm altcoin’ler aynı oranlarda değerlendi ve görünüşe bakılırsa bu durum BTC’nin yükselmesini tetikledi. Bitcoin’in yükselişi de takip eden günlerde altcoin’lerin değer kazanmasına yol açabilir. 10 Nisan’daki artışın ardından BTC’nin piyasa hakimiyetinin %51,3 değerine kadar ulaşması son cümleyi destekler nitelikte. Bu değerin son günlerde ve genel olarak %51’in altında seyrettiğini söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.