X


Bitstamp Kripto Para Borsasına ABD Yolu Açıldı!

Bitstamp kripto para borsası, NYDFS'den BitLicense almayı başardı.
23:00
9 Nisan 2019

Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitstamp, 9 Nisan tarihinde kendi resmi Twitter hesabından yaptığı bir duyuru ile New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS), kripto para işletmelerine eyalet içerisinde hizmet sunabilmeleri için şart koşulan BitLicense‘yi almayı başardığını açıkladı.

Bitstamp aslında NYDFS tarafından kendisine BitLicense verilen 19 kurumdan bir tanesi durumunda ve Coinbase kripto para borsası da New York içerisinde kripto para hizmeti sunmak için BitLicense alan kripto para platformlarından birisi olmuştu. CEO Nejc Kodric konu hakkında yaptığı açıklamada BitLicense’nin Bitstamp kripto para borsasının ABD içerisindeki varlığını arttırma açısından olmazsa olmaz bir parça olduğunu dile getirdi.

”Bir BitLicense’ye sahip olmak, özellikle konu kurumsal yatırımcılarla çalışmaya geldiğinde, ABD içerisindeki varlığımızı arttırma konusunda kilit bir unsur konumundaydı. ”

Bitstamp çoktan New York içerisinde bir ofis açmış olmasına rağmen bölgedeki vatandaşlara kripto para hizmeti sunabilmek için BitLicense almak zorundaydı. Borsa yeni izin sayesinde New York içerisindeki yatırımcılara Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP Alım satım imkanı sunabilecek.

BitLicense Alanların Sayısı Artıyor

New York’un finansal regülatörü 2015 yılında bölge içerisinde kripto para hizmeti vermek isteyen platformlara BitLicense zorunluluğu getirdiğinden beri eleştirilere neden olsa da, özellikle 2019 yılında lisans verme konusunda oldukça hızlandı. Bilindiği üzre NYDFS geçtiğimiz Şubat ayında bir kripto para ATM firması olan Cottonwood Vending LLC‘ye de lisans vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar