New York Finansal Hizmetler Departmanı Bitcoin ATM Üreticilerine Lisans Vermeye Devam Ediyor

New York Finansal Hizmetler Departmanı Bitcoin ATM'lerine onay vermeye devam ediyor.
16:00
2 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York eyaletinin Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) New York merkezli bir kripto para ATM üreticisine daha kripto para lisansı (BitLicense) verdi. New York Finansal Hizmetler Dairesi resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda New York merkezli Cottonwood Vending LLC’ye BitLicense verdiğini açıkladı.

Üçüncü BitLicense

Geçtiğimiz günlerde New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın LibertyX’e BitLicense vermesiyle New York’luların geleneksel ATM’lerden kripto para satın almasının önünün açıldığını duyurmuştuk. Cottonwood Vending LLC ile birlikte New York Finansal Hizmetler Departmanı üç kripto para ATM üreticisine BitLicense vermiş oldu. New York Finansal Hizmetler Dairesi Cottonwood Vending LLC ve LibertyX’ten önce 2017 yılında Coinsource adlı şirkete BitLicense vermişti.

Cottonwood Vending LLC’nin de New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan BitLicense almasıyla New Yorkluların 88 farklı kripto para ATM’sinden itibari para birimleriyle kripto para satın almasının önü açılmış oldu.

ABD İpi Göğüslüyor

Kripto Para ATM izleyicisi CoinATMradar’a göre tüm dünyadaki kripto para ATM’lerinin sayısı 4.270’i aştı. Bu ATM’lerin büyük bir çoğunluğu Amerika kıtasında kurulmuş durumda. ABD’de ise yaklaşık 2.577 kripto para ATM’si bulunuyor.

New York Finansal Hizmetler Departmanı yetkilisi Müfettiş Vullo, New York’taki inovasyonu geliştirmeye devam edeceklerini belirtti. Geçtiğimiz ay LibertX’e BitLicense verilmesinin ardından Vullo şunları kaydetmişti:

Finansal Hizmetler Departmanı, New York’ta finansal teknolojilerin geliştirilmesine ve ilerletilmesine için öncülük ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en önemli finansal merkezlerinden biri olan Chicago’da Lux Vending tarafından 30 yeni kripto para ATM’si kurulacağını duyurmuştuk. CoinATMradar verilerine göre Chicago‘da tam olarak 224 kripto para ATM’si bulunuyor. Illınois eyaletinin Chicago şehri kripto para ATM’leri konusunda ABD’nin ve dünyanın birçok şehrini geride bırakıyor. Öyle ki Chicago’da New York eyaletindekinden bile daha çok kripto para ATM’si bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar