BitMEX’in Sigorta Fonu Yüzde 62 Büyüdü!

Özet

  • BitMEX kripto para borsasının sahip olduğu BTC miktarı inanılmaz bir seviyeye ulaştı.
20:00
27 Aralık 2019

Günlük ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarının yüzde 0,18’ine sahip.

İçerik Rehberi

BitMEX’in BTC Bakiyesi Artıyor

BitMEX’in böylesine bir servete sahip olması ise temel olarak  kaldıraçlı işlemler sayesinde mümkün oluyor. BitMEX Sigorta Fonu olarak bilinen sermaye, long veya short pozisyon açan kullanıcıların başarısız olması durumunda iddiaya girdikleri BTC’lerin otomatik olarak buraya aktarılması ile büyüyor. Özellikle piyasanın çalkantılı ve belirsiz olduğu anlarda inanılmaz büyü elde eden fonda bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 33.449 BTC bulunuyor.

1 Ocak 2019 tarihinde 20.776 BTC bulunan fonun 1 yılda 33.449 BTC’ye çıkması ve %62 büyümesi kesinlikle piyasanın ne kadar çetrefilli geçtiğinin bir kanıtı. BitMEX’in sadece sigorta fonundaki BTC’lerin değeri an itibariyle 240 milyon doların üzerine çıkıyor. Bugüne kadar toplamda 18,1 milyon Bitcoin kazıldığını da düşünecek olursak, dünyanın en büyük Bitcoin borsasının bu miktarın yüzde 0,2’sine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

BitMEX kripto para borsası bundan iki ay önce oldukça büyük bir skandalla eleştirilerin odağı haline gelmişti. Toplu olarak gönderilen bir e-posta’da birçok kullanıcının e-posta adreslerini ifşa etmiş olan BitMEX, ciddi bir müşteri kaybı yaşasa da, hala sigorta fonundaki BTC’lerin sayısı artmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar