X


BTC’nin Boğa Koşusu İçin Hangi Seviyeye Ulaşması Gerekli?

Bazı analistler Bitcoin’in yükselişe geçmeye hazır olduğunu düşünürken bazıları hala kırılması gereken direnç seviyeleri olduğunu düşünüyor. 
18:00
27 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu ayın başlarında 6.400 dolara hızlı bir düşüşün yaşayan Bitcoin (BTC), geçen hafta sonu 7.700 dolara kadar yükselen güçlü bir toparlanma gördü. Bazıları bunun 2019’un ilk yarısında kripto para endüstrisini canlandıran boğa piyasasına dönüşün öncüsü olduğunu söylese de analistler yükseliş için daha zaman olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin Yükselişe Hazır Değil”

Şu anda piyasada adeta ayılarla boğalar bir savaş içinde. Boğalar fiyatı yukarı çekmeye çalıştıkça ayılar da aynı oranda aktif bir şekilde fiyat üzerinde etkisini göstermeye devam ediyor.

Bu çekişme dolayısıyla Bitcoin stabil bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. 6.400 dolara düşüşün ardından çok büyük piyasa hareketlerini görmedik.

Peki, volatilitesi azalan Bitcoin’in büyük hamleler yaparak yükselişe geçmesi için hangi seviyeyi kırması gerekiyor?

Popüler bir kripto para analisti olan ve Twitter üzerinden analizlerini paylaşan Mac, Bitcoin bir sonraki boğa koşusu için 8.000 dolar direnç seviyesinin üstüne çıkmalı ve orada kalmayı başarmalı…

Bunun yanında bu şekilde düşünen tek analist de Mac değil. CryptoThies de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda düşük seviyelerden gelen güçlü toparlanmaya rağmen, MarketGod olarak adlandırılan göstergesinin hala satış sinyali verdiğini ifade etti.

Satış Baskısı

MarketGod göstergesi son satış sinyali verdiğinde tarih Aralık 2018’i gösteriyordu ve fiyat 3.000 dolara kadar gerilemişti.

Satış baskısı piyasaya hakim olduğu zaman, yatırımcılar daha düşük seviyeleri görmemek için mevcut seviyeden ellerindeki Bitcoin’leri çıkarmaya başlıyor. Dolayısıyla yüksek seviyeden girilen emirler piyasada istendiği gibi etki yaratamıyor.

Bunların yanında daha önce bu haberimizde de paylaştığımız gibi Bitcoin’in yükselişe hazır olduğunu düşünen analistler de var. Tecrübeli kripto analisti Tone Vays’in ifadelerine göre Bitcoin çeşitli sebeplerle artık yükselişe geçmeye hazır…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar