X


Analist: “BTC’nin Yükselişe Geçmeye Hazır Olduğuna İnanıyorum”

10.000 dolar sınırı aşıldığında 6.700 dolara kadar geri çekilmenin olacağını bilen analist, Bitcoin’in artışa hazır olduğunu düşünüyor. 
17:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haziran ayında Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerine çıktığında çoğu analist ve yatırımcı yükselişin devam etmesini bekledi. Ancak bazı analistler bu büyümenin Bitcoin’in normal eğrisi için fazla olduğunu ve fiyatın 6.700 dolara geri döneceğini dile getirdi.

Bu analistlerden biri olan “Dave the Wave’in” iddiası doğrulandı ve Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 6.700 dolar seviyesine geriledi. Her ne kadar bu piyasada aşağı yönlü faktörler olsa da Dave yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in yükseliş trendinin devam etmesinin zamanı geldiğine inandığını ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçecek

Dave The Wave yaptığı son açıklamalarda M1, M2 ve M3 göstergelerine göre geri çekilme sınırına ulaşıldığını ifade etti. Analistin açıklamalarına göre; Bitcoin’in piyasa değeri olan M1 %50 geri çekildi, toplam piyasa değeri olan M2 %61 oranında geri çekildi ve altcoin piyasa değeri olan M3 de %78’lik bir geri çekilme yaşadı.

Bu geri çekilme değerlerini, teknik analistlerin gözünde dikkate değer hale getiren Fibonacci Retracement değerleridir. Dave’e göre bu geri çekilmelerin yaşanmış olması yakın zamanda yükselişin başlayabileceği anlamına geliyor.

Ayrıca Dave, Bitcoin’in bir haftalık Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesinin de artış sinyalleri verdiğini dile getiriyor.

Diğer Analistler Hem Fikir Mi?

Bazı analistler geri çekilmeler sayesinde ciddi bir yükselişin fitilin ateşleneceğine inanırken bazıları da daha düşük seviyelerin görülebileceğini dile getiriyor.

Örneğin daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi kripto para yorumcusu Tone Vays, yaşanan son düşüşlerin yeni bir ayı piyasasının habercisi olmadığını ve 3.000 dolarlık fiyatların görülmeyeceğini dile getirmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar