BitMEX E-Posta Skandalında Son Durum Ne?

Özet

  • Önde gelen kripto para borsası BitMEX'in e-posta sızıntısı ne boyutta?
19:00
3 Kasım 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir hataya imza atarak binlerce kullanıcının e-posta adresini ifşa etmişti. Birçok kullanıcının mail bilgisi gönderilen toplu e-postada gizlenmeden sergilendi ve bu da hackerlara adeta davetiye çıkarttı.

İçerik Rehberi

23.000 E-Posta Adresi İfşa Oldu

Son elde edilen verilere göre BitMEX yaptığı bu hata 23.000’den fazla e-posta adresinin ortaya çıkmasına neden oldu. Larry Cermak konu hakkında yayınladığı gönderide tek bir kişinin .gov uzantılı mail ve 23.000 e-posta arasında 66 kişinin üniversite uzantılı mail kullandığını vurguladı.

Buna ek olarak sosyal medyada dolaşan bilgilerde hackerların e-posta adresleri açığa çıkan kullanıcıların birçoğuna saldırdığı ve 132 adet Bitcoin‘in bu yolla elde edildiği belirtiliyor.

Aslında BitMEX yakın zaman içerisinde başka bir skandalla daha anıldı. BitMEX’in resmi Twitter hesabı da kısa süreliğine hackerların eline geçti ve bu durum birçok borsa yatırımcısının endişelenmesine, borsanın da ele geçirildiğini düşünmesine sebep oldu.

BitMEX kullanıcı fonlarının güvende olduğunu belirtse de, kullanıcıların şüpheleri hala sürüyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar