Bitcoin’i Unutun! Beklenen Liste Yayımlandı! DOGE, LUNC ve 3 Altcoin Ocak’ta Tutulamayacak!

Kripto para piyasası yerinde sayarken, uzmanlar Ocak ayında sürpriz yapabilecek 5 meme altcoin'i paylaştı. 
10:45
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yerinde sayarken, uzmanlar Ocak ayında sürpriz yapabilecek 5 meme altcoin’i paylaştı.

DOGE: Musk Etkisi, Devam Edecek!

Meme coin’ler, 2021 boğa piyasası sırasında öne çıktı ve Dogecoin (DOGE) önderliğinde devasa artışlar kaydetti. Finbold analistlerine göre, özellikle artan ağ geliştirme faaliyetleri ve kullanım durumları gibi faktörlerin yardımıyla bazı meme coin’ler odak noktası olmaya devam ediyor. Listenin başında DOGE geliyor. Dogecoin 2022’de çoğunlukla kırmızı bölgede işlem görse de ağ geliştirme ve benimseme haberleri sayesinde sürpriz ralliler yaşadı. DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk‘tan destek aldıktan sonra yükseldi. DOGE’un Twitter’da bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar olduğu düşünüldüğünde, geçerli bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor. Aynı zamanda yatırımcılar, Musk ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ağı geliştirme planları olduğunun ortaya çıkmasının ardından DOGE’u takip etmeye devam ediyor.

Dogecoin, 2022’de  %54 değer kaybederek ilk on kripto para birimi arasında en iyi ikinci coin oldu. DOGE son 24 saaatte %2,8’lik artışla an itiabriyle 0,072 dolardan işlem görüyor. Listenin ikinci sırasında Shiba Inu (SHIB) var.  Shiba Inu,  çeşitli projeler sunmaya çalışırken 2023’te birkaç dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Örneğin, merkeziyetsiz finans (DeFi), metaverse, Shibarium adlı Shiba Inu katman-2 ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyor. Shiba Inu, son 24 saatte %2’nin üzerinde artışla an itibariyle 0,0000082 dolardan işlem görüyor..

BONK ve FLOKI: Büyük Başarı!

Listede üçüncü sırada Bonk (BONK) var. Shiba Inu temalı altcoin, piyasadaki düşüşe rağmen ivme kazanmayı başardı. Özellikle Bonk , Solana (SOL)  NFT topluluklarına ve içerik oluşturuculara airdrop yoluyla dağıtıldı. Bu durum, işlem hacminde ve satın alma baskısında artışa neden oldu. Bonk, son 24 saatte %60’ın üzerinde artışla an itibariyle 0,0000020 dolardan işlem görüyor. Dördüncü sırada Terra Classic (LUNC) var.  Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün ardından, platformun orijinal zinciri Terra Classic (LUNC), yeniden diriliş programı adı altında büyük başarılara imza atıyor. Topluluk tabanlı bir proje haline gelen altcoin, yakım oranlarını artırarak ivme kazanmayı başardı.  LUNC, 24 saat içinde %1,3’ün üzerinde artışla an itibariyle 0,00015 dolardan işlem görüyor.

Listenin sonunda Floki İnu (FLOKI) var. Floki Inu Shiba Inu’nun elde ettiği başarının ardından yaratıldı. Şu anda Floki topluluğu, NFT pazarlarının, metaverse tabanlı oyunların ve eğitim platformlarının gibi üç ana alanını geliştirmeye odaklanıyor. Geliştirmenin başarılı olursa,  muhtemelen Floki Inu’ya daha fazla kullanım alanı sunacak ve coin’i yatırımcılar için çekici kılacak. FLOKI, son 24 saat içinde yaklaşık %0,5’lik artışla 0,0000078 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar