Borsanın 7 Token’ı Listelemesi Bu Altcoin’i Yükseltirken Binance’dan Göç Başladı!

En büyük kripto para Bitcoin her ne kadar dar bir aralıkta ve geniş ölçekte yatay hareketler yapıyor olsa da bazı altcoin'lerin oldukça hareketli olduğu görülüyor. O altcoin'lerden birisi de Chiliz (CHZ).
10:01
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para Bitcoin her ne kadar dar bir aralıkta ve geniş ölçekte yatay hareketler yapıyor olsa da bazı altcoin’lerin oldukça hareketli olduğu görülüyor. O altcoin’lerden birisi de Chiliz (CHZ). CHZ, Güney Kore merkezli dev kripto para borsası Upbit’in yaptığı duyuru üzerine kısa süre içinde sert şekilde yükselerek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Upbit, Chiliz Tabanlı 7 Fan Token’ı Listelendiğini Duyurdu

2018 yılında Socios.com tarafından piyasaya sürülen ve kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onların izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını, onlardan para kazanmalarını sağlayan Chiliz’de dikkat çekici bir hareketlilik söz konusu.

Güney Kore merkezli dev kripto para borsası Upbit‘in 7 yeni taraftar token’ını (ACM, AFC, ATM, BAR, CITY, INTER ve NAP) listelediğini ve fan token konusunda yalnızca Chiliz’i desteklediğini duyurmasının ardından CHZ fiyatı hızla yükseldi. Dikkat çekici bir şekilde, Upbit’in fan token’lar için yaptığı listeleme duyurusunun ardından Chiliz balinalarının CHZ’lerini dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’tan çekmeye başladıkları görüldü.

Lookonchain’in sağladığı verilere göre, “0xb88e” ile başlayan bir balina cüzdanı 8.89 milyon CHZ’yi (1.02 milyon dolar) ve “0x1c3a” ile başlayan bir başka balina cüzdanı da 9.43 milyon CHZ’yi (1.08 milyon dolar) Binance’tan çekti. Binance’dan yapılan CHZ çekimlerinin artarak devam edeceği değerlendiriliyor.

CHZ’nin Fiyatındaki Hareketlilik

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre CHZ, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 10’un üzerinde yükselişle 0,1133 dolardan işlem görüyor. Piyasa uzmanları ve analistleri Upbit’in Chiliz tabanlı yedi altcoin’i listelediği duyurusunun 758 milyon dolar piyasa değeri ile en büyük 50’nci kripto para olan CHZ’de yükselişe neden olduğunu belirtiyorlar.

Chiliz‘de tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 2021’de devasa boğa koşusunun ilk aylarında, 13 Mart 2021 tarihinde 0,8915 dolarla kaydedildi. Altcoin, güncel fiyatlar ATH’ına yüzde 87,43 uzaklıkta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar