Balinalar Bu Altcoin İçin Uyandı: Milyonlarca Dolarlık İşlem Yaptılar!

Geçtiğimiz hafta boyunca güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya kalan dünyanın en büyük ikinci kripto parası balinaların uyanışıyla kayda değer bir sıçrama yaptı.
11:30
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta boyunca güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya kalan dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum (ETH) son birkaç gün içerisinde kayda değer bir sıçrama yaptı. Ethereum bu yazının hazırlandığı sırada 153 milyar dolar piyasa değeriyle bin 251 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Balinaları Bir Kez Daha Harekete Geçti

ETH’nin bin 200 dolar seviyesinden bin 250 doların üzerine olan son fiyat sıçraması Blockchain üzerinde kripto para balinalarının bir kez harekete geçmesiyle meydana geldi. Son 24 saat içinde Ethereum Blockchain‘i üzerinde 100 bin doların üzerindeki değerde 600’den fazla ETH işlemi (60 milyon doların üzerinde) gerçekleştirildi. ETH’deki balina işlemleri, 16 Aralık’taki dip alımlardan itibaren en yüksek seviyelere ulaşmış durumda. On-chain (zincir üstü) veri sağlayıcısı Santiment konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu notu düştü:

Altcoin’ler ısınırken, Ethereum 3 hafta içinde ilk kez sessizce bin 260 doların üzerine çıktı. Her ne kadar fiyat 16 Aralık’taki büyük balinaların dipten alım yaptıkları seviyelerde olmasa da veriler balinaların yeniden ETH’ye olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

Vitalik Buterin’den Ethereum İçin Dikkat Çeken Paylaşım

2022, kripto para piyasasının tarihindeki en sert kripto kışlarından biri olarak kayıtlara geçti. ETH ve diğer birçok altcoin geçen yıl boyunca yüzde 70’i aşan fiyat düşüşüyle karşı karşıya kaldı. 2023 yılına girerken, Ethereum kurucu ortağı Vitaik Buterin, platform için önemli bir paylaşımda bulundu.

Büyük bir küresel makro belirsizlik evresine girilirken Buterin platformun gelişimi adına ileriye dönük bakış açısını paylaştı. Ethereum kurucu ortağı, Ethereum İyileştirme Protokolü (EIP) 4884’ün bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini doğruladı. Coinbase’in eski teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan’ın bir gönderisine yanıt veren Ethereum kurucu ortağı, ETH yol haritasında belirtilen “basic roll-up” kilometre taşına ulaşmayı dört gözle beklediğini belirtti.

Bununla birlikte Buterin, en büyük altcoin’deki düzeltilmesi ve çözülmesi gereken birkaç durumuna da işaret etti. Bu durumlar arasında kullanıcı hesaplarının ortalama kullanıcılar için daha güvenli hale getirilmesinin yanı sıra ölçeklendirme, gizlilik ve kullanıcı deneyimi de yer alıyor. Buterin, merkeziyetsiz finansın (DeFi) gelecekte finans sisteminin önemli bir parçası olacağına inandığının da altını çizdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar