Binance’dan 6 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu: Kaldırılıyorlar!

Dev kripto para borsası Binance, altcoin delist etme (listeden çıkarma) ve işlem çiftlerini listeden kaldırmaya dönük hamleler yapmaya devam ediyor. Kripto para borsası son olarak 6 altcoin için belirli marjin çiftlerinin listeden kaldırılacağını duyurdu.
11:40
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev kripto para borsası Binance, altcoin delist etme (listeden çıkarma) ve işlem çiftlerini listeden kaldırmaya dönük hamleler yapmaya devam ediyor. Kripto para borsası son olarak 6 altcoin için belirli marjin işlem çiftlerinin listeden kaldırılacağını duyurdu. İşte Binance’ın listeden kaldıracağını duyurduğu o işlem çiftleri.

Binance’ın Listeden Kaldırılacağı İşlem Çiftleri

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce yaptığı duyuruda marjinde AGLD, DATA, ERN, FIO, TROY ve KEY için marjinde belirli işlem çiftlerini listeden kaldıracağını belirtti.

Yapılan duyuruya göre marjinde listeden kaldırılacak olan işlem çiftleri şu şekilde:

  • Çapraz Marjin Çiftleri: AGLD/BTC, AGLD/BUSD, AGLD/USDT, DATA/BUSD, DATA/USDT, ERN/BUSD, ERN/USDT, FIO/BUSD, FIO/USDT, TROY/BUSD, TROY/USDT
  • İzole Marjin Çiftleri: KEY/USDT

Söz konusu işlem çiftleri için listeden kaldırma süeci 19 Ocak 2023 tarihinde TSİ 09.00’da olacak. Binance, olası kayıpların önüne geçmek için söz konusu işlem çiftlerinde marjin ticaretinin durdurulmasından önce kullanıcıların açık olan pozisyonlarını kapatmalarını tavsiye etti.

Ayrıca, portföy teminatı kullanıcılarının yukarıda belirtilen altcoin’leri teminat cüzdanlarından spot cüzdanlarına aktarmaları ve gerekirse 19 Ocak 2022, saat 09.00’dan önce teminat bakiyelerini tamamlamaları tavsiye etti. Kripto para borsası, kullanıcıların yukarıda belirtilen işlem çiftlerinin marjin cüzdandan çıkarılmasından kaynaklanabilecek olası bir likidasyondan kaçınmaları için birleşik sürdürme marjin oranını (Uni-MMR) yakından takip etmelerini tavsiye etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar