f Bitcoin'de Yükseliş İçin 29 Bin 800 Doları Bekleyen Analist 'Muhakkak Çantanızda Olmalı' Dediği Altcoin'i Paylaştı! › COINTURK

Bitcoin’de Yükseliş İçin 29 Bin 800 Doları Bekleyen Analist ‘Muhakkak Çantanızda Olmalı’ Dediği Altcoin’i Paylaştı!

Özet

  • Analist Michael van de Poppe, Bitcoin'in 29 bin 800 dolar seviyesini aşması halinde yükselişe geçeceğine inanıyor.

  • Analist, XRP'nin satın alma noktasına gelmesi halinde satın alma yapacağını belirtirken, altcoin'in portföylerde bulundurması gerektiğini söyledi.

  • Van de Poppe, kripto para piyasasının boğa koşusuna başlamasına çok az kaldığını da ekledi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
08:35
12 Ağustos 2023

Tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe, en büyük kripto para Bitcoin‘de (BTC) partinin başladığı yeri işaret eden önemli bir seviyenin hemen altında işlem gördüğüne inanıyor. Analist ayrıca orta-uzun vadede büyük çıkış yapmasını beklediği XRP‘ye (XRP) de dikkat çekerek beklediği alım noktasına gelmesi halinde satın alınmasını tavsiye etti.

Analistin Bitcoin ve XRP İçin Yaptığı Yorum

Yakından takip edilen kripto para analisti Van de Poppe, kral kriptonun yükselmek için 29 bin 800 dolar seviyesini aşması gerektiğini belirterek “Bitcoin için aralığın alt tarafı hala destek görevi görmeye devam ediyor.” derken fiyatın belirttiği seviyeyi aşması halinde ciddi bir yükseliş olmasını bekliyor.

BTC bu yazının yazıldığı sırada 29 bin 393 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para son 24 saatte değerinin yüzde 0,16 oranında artırırken son bir haftada ise yüzde 1,33 oranında artırdı.

Bitcoin’in hemen ardından Ripple‘ın XRP‘sine bakan Van de Poppe, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para için “XRP’ye giriş için satın alma noktasının gelmesini bekliyorum. Bence iyi iş çıkaracak ve önümüzdeki dönemde muhakkak çantanızda olmalı.” ifadesini kullandı.

Kripto Para Piyasasının “Sıkıcı” Döngüsü

Genel olarak kripto para piyasasını da analiz eden Van de Poppe, bu ayın başında yaptığı yükseliş çağrısını yineledi. Tecrübeli analist, “Boğa döngüsü yaklaşırken mutlaka okuyun” notuyla “Yatırımcıların Kripto Para Piyasasına Bakış Açısı Geçmişi Takip Ediyor” başlıklı uzun bir makale paylaşarak genel olarak şunları söyledi:

Birçok insanın Bitcoin’in 12 bin dolara düşeceğini ve altcoinler’in yeni diplere doğru gerileyeceğini göreceğimizi öne sürdüğünü görüyorum. Bunu yaşayacağımızı sanmıyorum ve bu yazıda bunun nedenini açıklayacağım. Sonuç olarak, kapitülasyonun ikinci aşamasındayız, yani vakti geldi. Döngünün bu aşaması, piyasalarda herhangi bir hareketlilik olmuyormuş gibi hissettiğiniz ve kripto para piyasası yerine diğer piyasalara yöneldiğiniz bir aşamadır.

Analistin paylaştığı “Bir Piyasa Döngüsünün Psikolojisi” tablosuna bakıldığında, bir sonraki boğa koşusunun başlamadan önce kripto para piyasasının depresyon döngüsünden çıkmasının ardından sıradaki döngünün inançsızlık olduğu göze çarpıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI