X


XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 15/10/2020

Ripple fiyatının yaşadığı yükseliş rallisi sonlandı mı?
19:51
15 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP bugün %3,9 düşüş yaşadı ve 0,25 dolar desteğini kaybederek 0,245 dolara kadar geriledi. XRP/USD işlem çifti aslında bundan birkaç gün önce içinde bulunduğu konsolidasyonu kıracağına dair sinyaller verse de şu an üçgen formasyonunun üst çizgisi tarafından reddedildi.

Ripple Alınır Mı?

XRP’nin sadece ABD dolarına karşı değil aynı zamanda şu sıralar düşüş trendinde olan Bitcoin’e karşı da değer kaybettiği görülüyor. Bu hafta oldukça iyi performans sergileyen ve 0,26 dolara kadar çıkarak bir bir dirençleri kıran XRP’nin düşüş noktası ise 0,262 dolarda başladı.

XRP son 48 saatlik süre içerisinde %6’lık düşüş yaşadı ve şu an 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oluşturduğu destek noktasına tutunmuş vaziyette. Eğer 100 saatlik basit hareketli ortalamanın desteği de ortadan kalkar ve fiyat buranın altına inerse 0,22 dolara kadar önemli hiçbir desteğin olmadığı söylenebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Satış baskısının genel piyasa gidişatına da bakılarak artması bekleniyor. İlk olarak 0,24 dolar, bunun devamında 0,237 dolar (200 günlük hareketli ortalama), sonrasında 0,23 dolar ve son olarak 0.618’lik Fibo geri çekilme seviyesine denk gelen 0,228 dolara geri çekilme yaşanabilir.

Ripple Grafik

Yatırımcılar ise Bitcoin fiyatının trend değişimi yaşaması durumunda her şeyin tersine dönebileceğini vurgulamakta. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,24 dolardan işlem gören XRP, top 10 içerisinde değer kaybeden kripto paralar kervanına katıldı. Olası bir yükseliş rallisinde ise XRP‘nin önündeki en büyük direnç 0,26 dolar ile 0,29 dolar olacaktır.

Swell konferansına rağmen XRP fiyatının bu hareketsizliği kesinlikle yatırımcıları endişelendirmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar