reklamı kapat

Bitcoin ve Yapay Zeka Aynı Yolda Mı İlerliyor?

Andreessen Horowitz’in yönetici ortağına göre Bitcoin, yapay zekanın ilerlediği gibi ilerliyor. 
09:00
28 Mayıs 2020

Fortune ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Andreessen Horowitz’in yönetici ortağı Chris Dixon, kripto para birimi endüstrisinin “bir yükseliş patlamasının” eşiğinde olduğunu dile getirdi.

Bitcoin ve Yapay Zeka

Dixon’ın açıklamalarına göre lider kripto para biriminin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 daha az bir rakamda işlem görüyor olması Bitcoin’in kötü bir konumda olduğunu göstermiyor.

Öte yandan Dixon kripto para birimlerini yapay zeka (AI) ile karşılaştırıyor ve yapay zekanın da sayısı iniş çıkıştan sonra bugünkü seviyeler ulaştığını ifade ediyor. Dixon konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl yapay zekada bir sürü proje başlatılıyor. AI bu kadar ünlü olana kadar bir sürü yaz ve kış geçti. 2013’ten günümüze kadar bu süreç gerçek oldu ve bu yıl makine öğrenimi için bir bahar oldu. Kriptolar için de aynısı olacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yapay zekanın yanı sıra Andreessen Horowitz ilk kripto para fonunda 450 milyon dolarlık fon topladıktan sonra ikinci kripto para fonunu başlattı. Risk sermayesi şirketi, Bitcoin en yüksek seviyelerden düşüşe geçtikten sonra 2018’de 300 milyon dolarlık sermaye taahhüdüne sahip ilk kripto fonunu açıklamıştı.

Bunun yanında dijital varlıklara yatırım yapmanın yanı sıra, Andreessen Horowitz Coinbase gibi kripto şirketlerine de yatırım yapıyor. U.Today’in haberine göre Dixon, değişken fiyat hareketlerine rağmen şirketin kripto para konusunda hiçbir zaman şüphe duymadığını, “Hayır. Bizim için bu hiçbir şüphe olmadı. Bunun olacağından hiç şüphem yoktu. Zamanlama ise başka bir konu.” sözleriyle ifade etti.

Kriptonun Altın Zamanları

Andreessen Horowitz kurucu ortağı kripto para biriminin şu anda “altın günlerinde” olduğunu da iddia ediyor. Bu da treni kaçırdığını düşünenler için son bir fırsat olabilir. Bununla birlikte Dixon, kripto para endüstrisinin sıkı çalışmanın meyvesini 12 ay içinde vereceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.