reklamı kapat

Analistler Uyarıyor: BTC 1.000 Dolara Düşebilir!

Her ne kadar piyasanın çoğunluğu boğa hissiyatı içinde olsa da bazı analistler büyük bir düşüş bekliyor. 
10:00
28 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) Mart ayında yaşadığı düşüşün ardından 3.800 dolara kadar geriledi. Ancak o zamanda sonra gayet iyi bir fiyat performansı sergileyen lider kripto para birimi şu anda yıllık en düşük seviye olarak görülen 3.800 dolardan %150 artış sergiledi ve 9.200 dolar bandında ilerliyor.

Her ne kadar piyasanın çoğu bu güçlü fiyat performansı ile birlikte ayı piyasasının bittiğini savunsa da bazı analistler 3.000 doların yeniden görülebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

3.000 Dolar Uyarıları

Analistlere göre bazı temel teknik göstergeler ve ekonomide yaşanan durgunluk Bitcoin fiyatının düşmesine sebep olabilir.

Piyasanın önde gelen analistlerinden “il Capo Of Crypto” bu yılın başlarında Bitcoin’in 3.000 dolar seviyesine gerileyeceğini ve XRP’nin 0.11 dolara kadar düşeceğini ifade etmiş ve bu tahmininde haklı çıkmıştı.

Bu yılın başlarında hem Bitcoin hem diğer kripto paralar yükseliş eğilimi içinde oldukları için analistin görüşleri göz ardı edilmişti. “il Capo Of Crypto”nun görüşlerinin doğru çıkmasından sonra Bitcoin her ne kadar toplanmış olsa da analist bir düzeltme grafiğinin daha ortaya çıkacağını ifade ediyor. Analiste göre, Bitcoin’in 2.000 dolar hatta 1.000 dolara kadar gerileme ihtimali bulunuyor.

Bunların yanında Ross Ulbricht de BTC’nin bir düşüş eğilimi içine gireceğini düşünüyor. Bitcoin ile ilk ilgilenenler arasında yer alan analist, Elliot Wave göstergesinin güçlü bir düşüş sinyali verdiğini dile getiriyor.

Ralli İhtimali

Her ne kadar bazı analistler düşüş beklese de piyasada artış olacağını ifade eden dah fazla katılımcı bulunuyor. Örneğin; bir düşüş beklediğini dile getiren Ulbricht bu düşüşün ardından Bitcoin’in sınırının “gökyüzü” olduğunu ifade etti.

Öte yandan Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda hükümetlerin para basma politikalarının Bitocin’i 50.000 dolara taşıyacağını ifade etmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.