reklamı kapat
  • BTC  :  32.971,30 ₺
  • ETH  :  2.107,01 ₺
  • BCH  :  3.799,54 ₺
  • XRP  :  2,68 ₺
  • BTC 32.971,30
  • ETH 2.107,01
  • BCH 3.799,54

Bitcoin Ölçekleme Toplantısı Mayıs’ta Düzenlenecek

29 Mart 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin piyasa liderleri, geliştiricileri ve madencilerinden oluşan küçük bir grup bitcoin’in gelişim yol haritasını yalnızca davetiyeyle katılım sağlanabilecek bir toplantıda tartışmayı planlıyor.

Bir mail listesinde yayınlanan bildiriye göre katılımcılar arasında ölçeklenme tartışmalarında adı geçen önemli isimler bulunuyor. Bitcoin.com sahibi Roger Ver, Bitfury CEO’su Valery Vavilov Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Blockchain CEO’su Peter Smith olası katılımcılar olarak listeleniyor.

Bloq CEO’su Jeff Garzik, BitGo’dan bir temsilci ve Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert diğer katılımcılar arasında yer alıyor.

Silbert mail listesindeki mesajında şunları yazdı:

“Hepinizin bildiğiniz ve güvenebileceğiniz kişilerle ekosistem için en iyi rota konusunda görüşmeniz ve -umut ederim ki- anlaşmanız muhakkak ki temennimdir.”

DCG ise Mayıs ayında New York’ta düzenlenecek toplantının organize edilmesine yardım ettiklerini doğruladı.

BitPay CEO’su Stephen Pair ve Bitmain ortak kurucularından Jihan Wu ise CoinDesk’e verdikleri röportajda katılımcı olduklarını doğruladı.

Katılımcıların bir kısmı yorumda bulunmaktan kaçınırken bazıları da etkinliği devam eden anlaşmazlıkları daha iyi anlamak için iyi bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Pair bu konuya dair şu demeci verdi:

“Hard fork’a gitmek isteyenlerin neyi amaçladığını daha iyi anlayabilmeyi umuyorum. Hard Fork’un gereksiz olduğunu ve hard fork’suz da amaçlarına ulaşabileceklerini düşünüyoruz. Yine de düşüncelerini duymak isterim.”

Ancak toplantının daha büyük bir destek göreceğini kesin olarak söyleyemeyiz. Zira Blockstream’den Adam Back, madencilerin ağdaki yüksek ücretlendirmelerden kazanç sağladığını ve Bitcoin Core’un teklif ettiği ölçeklendirme opsiyonu SegWit’i erteleyerek kazançlarını arttırmak istediğini söyleyerek davete rağmen toplantıya katılmayı reddetti.

Mailde yer alan listeye göre katılımcı listesinin önemli isimleri şu şekilde:

Bitcoin.com – Roger Ver veya Jake Smith

Bitfury – Val Vavilov

BitGo – Mike Belshe veya Ben Davenport

Bitmain – Jihan Wu

BitPay – Stephen Pair

Blockchain – Peter Smith

Blockstream – Adam Back

Bloq – Jeff Garzik

Coinbase – Brian Armstrong

DCG – Barry Silbert

Gavin Andresen – Jeff Garzik Gavin’i temsil edecek.

ETİKETLER
loading...