X


Bitcoin (BTC) Yeniden 28.000 Dolara Düşecek Mi? Uzmanların Fiyat Tahminleri!

Bitcoin için en kötü senaryo ne? Yükseliş ve düşüş senaryosunda muhtemel hedefler!
21:11
6 Aralık 2021

Kısa vadeli yatırımcılar uzun süredir piyasanın durumundan memnun değil. Bitcoin’in çift haneli düşüşü altcoinlerin de dibi görmesini sağladı. Peki bu düşüş daha ne kadar devam edece? Bitcoin 70.000 doları son bir kez daha test etmiş ve 60.000 desteğine kadar gevşemişti. O gün hiç kimse fiyatın bu kadar kısa sürede 42.000 doları iğneleyeceğini tahmin edemezdi.

Bitcoin (BTC) 28.000 Dolar Olur Mu?

Scott Melker, değişen davranışların 2022’ye kadar sürebileceğini söyledi. Twitter üzerinde hararetli şekilde fiyatın geleceğini tahmin etmeye çalışan analistler birçok senaryoyu ele alıyor. Bitcoin fiyatının geçen haftaki düşüşünden bu yana henüz 50.000 doları bile geri kazanamaması kısa vadeli tahminleri daha da kötümserleştiriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasadaki korku ve açgözlülük endeksi yatırımcıların mevcut durumunu zaten gözler önüne seriyor. Yatırımcıların önemli kısmı bu seviyelerden yapacakları alımların onlara kar getireceğinden şüpheli görünüyor.

Melker ise şunları söyledi:

Bitcoin (BTC) eğer 53.000 doların üzerine çıkar ve burada tutunabilirse yükseliş devam edebilir. Ancak fiyatın 42.000 dolara yaklaşması yeniden 28.000 dolar dibinin görülebileceğini akıllara getiriyor”.

Yani Bitcoin’in 28.000 dolara kadar çakılma ihtimali de bulunuyor.

Bitcoin Yatırımcıları Halen Tedirgin, Peki Ne Zamana Kadar?

Scott Melker son yaşanan hızlı düşüşün insanları paniğe ittiğini ve kayıpların bundan dolayı derinleştiğini düşünüyor.

“Fiyat 53.000 ile 42.000 dolar arasında bir karar verecek. Ya 42.000 doları göreceğiz ve panik daha da artıp kayıpların derinleşmesine sebep olacak. Ya da 53.000 dolara çıkan Bitcoin fiyatı piyasada büyük bir açgözlülük doğuracak. Eğer Bitcoin 53.000 doların üzerinde bu büyük bir geri dönüş havası estirebilir”.

6 Aralık’taki Wall Street açılışının Bitcoin üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmadı, hisse senetleri hafif bir yükseliş gördüğünden piyasalar nispeten sabit kaldı.

Analist Willy Woo makul görüyor. Bitcoin Supply Shock Valuation (SSV) metriğine işaret eden analist fiyatın halen yönünü altı haneli hedefine çevirebileceğini savunuyor. Woo daha önce, en son düşüşe BTC risklerini artıran küçük ölçekli yatırımcıların eşlik ettiğini belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar