X

Bitcoin (BTC) İçin Büyük Gelişme: Bir Dev Firma Daha Müjde Verdi

JP Morgan, Bitcoin'i övdü!
15:41
25 Ekim 2020

2020 yılında ortaya çıkan ve etkisini arttıran Koronavirüs krizi sonrasında insanlar dolar gibi yatırımlar yerine direkt olarak altın ve Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarına yönelmeye başladı. Lider kripto para biriminin 3.700 dolar seviyesine gerilemesinden sonar yeniden yatırım alması ile 10.000 doların üstüne çıkması da bunun en büyük kanıtı.

Bitcoin

Bitcoin güvenli liman varlığı olarak hem kurumsal firmaların hem de bireysel yatırımcıların dikkatini çekti ve geçtiğimiz hafta 13.000 dolar seviyesinin üstüne çıkıldı. Ancak Bitcoin için en büyük haberlerden birisi kesinlikle ödeme devi PayPal’ın Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash işlemlerini destekleyecek olması old.

Şimdi ise başka bir büyük haber basına yansıdı. Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan JPMorgan geçtiğimiz gün yatırımcılara gönderdiği bildiride Bitcoin’in gerçek bir yatırım aracı haline geldiğini belirtti.

Bitcoin’e Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilir

JP Morgan uzmanları lider kripto para birimi Bitcoin’e uzun vadeli yatırım yapmanın birçok avantajı olduğunu belirtti. Yeni nesillerin altın yerine Bitcoin yatırımı yapmayı tercih ettiğini ifade eden JP Morgan da aynı PayPal gibi büyük bir değişime sahne oldu.

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon daha önceki yıllarda yaptığı açıklamada Bitcoin’in hiçbir içsel değere sahip olmayan Ponzi yapısından ibaret olduğunu vurgulamıştı. Şimdi ise Bitcoin lehine açıklamalarda bulunan şirketlerin arasına MicroStratgy ve Square’den sonra JP Morgan da katılmış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar