X

Madenciler Ethereum (ETH) Mu Satıyor: Fiyat Düşecek Mi?

Ethereum madencileri yüklü ETH satışı mı yapıyor?
11:33
25 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 410 dolardan işlem görüyor. Hafta içerisinde 420 dolar seviyesine kadar çıkan ETH, daha sonra oluşan satış baskısı ile 410 doların bile altına gerilemişti. Birçok analist bunun sebebinin madencilerin Ethereum satıyor oluşu şeklinde belirtse de durum farklı olabilir.

Ethereum Fiyatı: ETH’da Daha Yüksek Seviyelere Hazır Olun

Santiment araştırmacılarına göre Ethereum madencileri şu an ellerindeki ETH’leri satmıyor ve ağın temelleri her geçen gün daha fazla güçleniyor. Ethereum fiyatının 420 dolar üstüne çıktığı anlarda bile satış yapanların madenciler olmadığı verilerle ortaya kondu.

DeFi Uygulamaları Ethereum Ağında Yeniden Yükselişte

Ethereum ağ altyapısının güçlendiğini gösteren en önemli kanıt ise DeFi sektörünün geri dönüş yapması olarak biliniyor. Eylül ayında sert bir gerileme yaşayan DeFi projeleri, şimdilerde ise Ethereum fiyatındaki artış ile eski günlerine dönüyor.

Santiment araştırmacıları konu hakkında yayınladıkları gönderide Ethereum‘un yeniden 420 dolar engelini aşma yönünde ilerlediğini ve madencilerin daha fazla yükseliş için ETH’leri ellerinde tuttuklarını vurguladılar. ETH cüzdan adreslerinin sayısında da önemli bir artış yaşanması bireysel yatırımcıların da ilgisinin arttığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar