X

Bitcoin’de (BTC) Kilit Teknik Seviyeler Belli Oldu!

Balina kümeleri kilit teknik seviyeleri ortaya çıkardı.
15:26
24 Ekim 2020

Whalemap’e göre, kısa vadede kilit teknik seviyeler olarak hizmet edebilecek üç büyük Bitcoin (BTC) balina kümesi bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre 11.857 dolar, 12.256 dolar ve 12.868 dolar seviyeleri muhtemelen önemli destek ve direnç alanları olarak hareket edecekler.

Fiyat Hareketleri ve Balina Faaliyetleri

Önceki döngülerde balina faaliyeti, önemli teknik seviyelerde önemli fiyat hareketleriyle çakışıyordu. Örneğin, geçmiş dönemlerde bir balina yıllarca süren HODL’dan sonra elindeki BTC’leri 12.000 dolardan satmış ve sonraki haftalarda fiyat 10.000 dolara gerilemişti.

Balina kümeleri, balinalar Bitcoin satın aldıklarında ve BTC varlıklarını taşımadıklarında oluşuyor. Bu, balinaların bahsi geçen kümelerin oluştuğu alanlarda BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Günümüzde balina kümelerinin 11.857 dolardan 12.256 dolar ve 12.868 dolar seviyelerinde olduğu görülüyor. Bundan önce ise 11.288 ve 11.465 dolar seviyelerinde balina kümeleri görülmüştü ve bu alanlar destek alanları olarak belirlenmişti.

Yapılan açıklamalara göre şu anda Bitcoin‘in daha geniş bir ralli görmek için 11.857 doların üzerinde kalması veya bu seviye üzerinde konsolide olması gerekiyor. Ayrıca analistler, büyük bir yükselişin ardından vadeli işlemler piyasasını etkisiz hale getirmek için bir miktar konsolidasyonun devam eden yükseliş trendini daha sağlıklı hale getirebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’in Yükseliş Performansı

Ortaya çıkan verilere göre 2 Ekim’den bu yana Bitcoin, dolar karşısında %24 gibi bir artış sergiledi. Aynı dönemde çoğu riskli ve güvenli liman varlığıyla karşılaştırıldığında da BTC’nin daha iyi performans sergilediği görülüyor. Örneğin, Altın aynı dönemde %0,2 artış gösterdi.

Bunlara ek olarak teknik açıdan, Bitcoin üç yıllık bir aralıktan çıktı ve günlük grafik Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyatı doğruladı. Çünkü Bitcoin’in günlük mumu neredeyse üç yıldır 12.900 doların üzerine çıkmamıştı. Ayrıca yaklaşan ABD seçimleri ve Cadılar Bayramı etkisinin de Bitcoin üzerinde pozitif etkisi olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar